Kánová šnúrku z medaily sľúbila fyzioterapeutovi a teraz sa chytá za hlavu

Kánová šnúrku z medaily sľúbila fyzioterapeutovi a teraz sa chytá za hlavu

RedakciaŠport30.8.2021

Včera stolná tenistka Alena Kánová (ŠKST TPŠ Ružomberok) bola na XVI. Paralympijských hrách v Tokiu dekorovaná striebornou medailou za druhé miesto v kategórii TT 3.

Nehovorím, že je to najcennejší ´kov´ z paralympiády, ale jednoznačne najťažšie vybojovaný. Pri tých predchádzajúcich som vždy na ´hry´ cestovala ako hráčka prvej svetovej trojky. Teraz mi v rebríčku patrila siedma priečka,“ povedala pre náš portál výnimočná vozičkárka, ktorá už má doma zlato zo Sydney 2000, striebro z Pekingu 2008 a dva bronzy - z Atén 2004 a z Londýna 2012.

Hoci som sa veľmi zodpovedne pripravovala, na takýto úspech som ani nepomyslela. Náš fyzioterapeut mi však stále vravel, že bude medaila a preto si nárokoval na šnúrku z nej. Nasľubovala som mu hory, doly a teraz neviem, ako to splním,“ vravela ďalšej 41 – ročná slovenská reprezentantka.

Kánová japonskú misiu otvorila krutou prehrou (0:3) s rebríčkovou trojkou Koréjčankou Joon Yiu. „Bol to jeden z najhorších zápasov mojej kariéry a na paralympiáde v tomto smere asi bez konkurencie. Potom v skupine prišlo víťazstvo nad Marliane Amaralovou Santosovou z Brazílie (3:1). Vtedy sa mi začalo vracať sebavedomie, ktoré mi prvý nevydarený duel poriadne nahlodal. Od zápasu k zápasu som si viac verila. Za kľúčové považujem štvrťfinálové víťazstvo nad svetovou jednotkou Švédkou Annou-Karin Ahlquistovou (3:0). Po ňom už bola medaila istá.“

Alenka priznala, že gratulácii bolo neúrekom. „Veľmi si vážim, že mám toľko fanúšikov. Takisto ma teší, že ľudia si našli čas a v televízii pozerali priamy prenos z finále. Dúfam, že som už všetkým poďakovala a na nikoho nezabudla.“

Minulú stredu rodáčka z Liptova vstúpila do parastolnotenisového „ringu“. Päť dní to boli aj poriadne nervy. Včera večer, tamojšieho času, už všetka ťarcha z našej hráčky spadla. „Dnes ráno som vstávala veľmi dobre vyspaná. Konečne prišlo vydýchnutie. S chlapcami som si bola zatrénovať vo vedľajšej hale a potom sme sa boli prejsť po paralympijskej dedine. Zajtra začínajú súťaže družstiev. Keďže ja partnerku nemám, pôjdem mužov povzbudiť. Už sa na to teším, strašne im želám nejakú medailu. Zajtra ma čaká aj PCR test pred návratom domov, ktorý je stanovený na stredu,“ dodala právom šťastná Alena Kánová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia