Kariérny top trénera M. Latiaka

Kariérny top trénera M. Latiaka

Ján SvrčekŠport10.6.2023

Mladší dorastenci, kategórie U 16 MFK Ružomberok si dnes vo veľkej zasadačke ružomberskej radnice prevzali od zástupcov mesta, na čele s primátorom Ľubomírom Kubáňom a tiež od vlastníka futbalovej „akciovky“ pod Čebraťom Milana Fiľa okrem pamätných listov a darčekových tašiek, aj zlaté medaily, plus pohár za majstrovský titul v sezóne 2022/2023.

Určite všetkých nás takáto akcia napĺňa pocitom šťastia a veľkej radosti. Veď gratuloval nám pán primátor a majiteľ klubu, ktorý pricestoval a vo svojom nabitom programe si ukradol vzácne chvíle aj pre nás, pre mládež. Je to veľká vec. S niečím takým sme ani nerátali. Určite dlho si to budeme vo svojich mysliach vybavovať,“ rozhovoril sa tréner majstrovskej „šestnástky“ Miroslav Latiak.

Na adresu svojho kolektívu 42 – ročný kouč uviedol: „Pracovitosť, disciplína a poriadok, to boli naše hlavné atribúty. Chalani počas celej sezóny ťahali za jeden koniec povrazu. Prišli aj dve zaváhania, v podobe prehier, ale ani raz sme v tabuľke z prvej priečky neklesli nižšie a vyhli sa akémukoľvek výraznejšiemu výkyvu. Proti nám však nestáli žiadni ľahké súperi, veď je to prvá liga,“ vravel ďalej úspešný kormidelník.

Bývalý futbalista, ktorý začínal a dlhé roky pôsobil v rodnom Ružomberku, no sproboval aj ázijský futbal, na „lavičke“ dosiahol svoje kariérne maximum. „Určite je to môj najväčší trénerský úspech. Mám z neho veľkú radosť. Veď už dlhšie naše mesto sa netešilo z dorasteneckého zlata,“ doložil Miroslav Latiak.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia