Keď aj na volejbale v Ružomberku hala dunela

Keď aj na volejbale v Ružomberku hala dunela

RedakciaŠport9.5.2022

Víťazom semifinálového turnaja majstrovstiev Slovenska vo volejbale juniorov, ktorý od piatku do včerajšia prebiehal v ružomberskej „té osemnástke“ sa s plným bodovým ziskom stali chlapci VO 1970 MŠK Púchov. Domáci tím VK One Ružomberok skončil na poslednom 6. mieste, keď odohral tri vyrovnané partie.

Dostali sme sa medzi dvanásť najlepších družstiev v republike. Chalani sa na palubovke konfrontovali s reprezentantmi a hráčmi, ktorí sú zaradení do centrálnej príprave. Kým my sme prvý rok v I. lige, proti nám stáli kolektívy, ktoré sú aj päť-šesť rokov spolu. Na našich zápasoch v hale vládla úžasná atmosféra, ohromné povzbudzovanie. Po tridsiatich rokoch tento športový stánok, prilákal do hľadiska ľudí tentoraz nie kvôli basketbalu, ale vydareným volejbalovým podujatím,“ rozhovoril sa tréner VK One Radovan Kalina.

Ešte predtým, ako odštartoval trojdňový maratón pod vysokou sieťou, bol hlavný kouč ružomberskej juniorky nútený vysporiadať sa s nie príjemnými ujmami. „Museli sme nastúpiť bez najlepšieho blokára a duše tímu Mateja Svajčiaka, ktorý sa dlhodobo pripravuje na štúdium medicíny. Na poslednú chvíľu sa neporadilo vybaviť hosťovanie ružomberského rodáka a kapitána reprezentácie Adriána Petrufa, hoci jeho klub zo Svidníka dal súhlas, lenže pravidlá Slovenskej volejbalovej federácie boli proti. Veľmi som si však cenil, že Adrián prišiel, chlapcov povzbudil i pomohol radami. Tesne pred turnajom pre virózu vypadol Tobiáš Kabát,“ vysvetľoval R. Kalina.

Na úvod domáci celok podľahol Púchovu 0:3, no viac než prehra s favoritom mrzel šéfa lavičky VK One prístup niektorých chalanov. „Výšková prevaha bola na strane Púchova, ktorý útočil hlavne po rýchlych nahrávkach stredom siete. Na druhej strane sme neboli jeden tím, s vnútornou podporou, keď hráči hľadali chyby medzi sebou, proste nefungovala chémia. Žiaľ, bol to náš najhorší zápas na turnaji. Nič iné mi nezostávalo, len danú situáciu riešiť, a pristúpiť aj k nepopulárnym opatreniam,“ pokračoval R. Kalina.

Po čistení hláv, ktoré vyústilo aj do personálnych zásahov, Ružomberok v oklieštenej zostave na druhý deň podľahol Prievidzi 1:3, keď všetky sety prehral veľmi tesne – na 21, 23 a 20 bodov. „Zápas nám ušiel v koncovkách, no chlapci dali do neho všetko,“ zdôraznil si tréner VK One, ktorý ďalej už len chválil svoju družinu, akurát proti Komárnu (0:3), chcel od svojich zverencov viac. „Najlepší výkon sme podali proti Starej Ľubovni, tam všetko fungovalo. Východniari boli favoritom, avšak o ohromnej vyrovnanosti svedčí pohľad na jednotlivé sety, ktoré sme prehrali na dvadsať a dvakrát na dvadsať tri,“ prešiel k jednotlivým duelom R. Kalina, ktorý sa na Plavisku, hoci nehral, aj poriadne zapotil. „Hneď prvý deň ma napadla nejaká viróza. Ortuť v teplomere sa vyšplhala na 38,5 stupňa, takže hneď bolo treba nasadiť antibiotiká. Vkuse som bol mokrý, prezliekol som asi päť tričiek a päť nohavíc. Veru, žiadny komfort. Podobne na tom bola aj moja manželka, ktorá mi počas celého turnaja výdatne pomáhala.“

Po „šestkovom“ volejbalom evente, ktorý bol v centre dolného Liptova významným miľníkom si R. Kalina trošku nasypal aj popol na svoju hlavu: „Konečný výsledok musím, ako hlavný tréner, označiť ako neúspech. Azda niektoré rozhodnutia, ktoré som urobil počas týchto troch dní, sa dali zrealizovať aj skôr.“

Konečné poradie: 1. VO 1970 MŠK Púchov 15 b., 2. Spartak UJS Komárno 12, 3. VKM Stará Ľubovňa 9, 4. VK MIRAD UMIPO Prešov 5, 5. VK OSMOS Prievidza 5, 6. VK One Ružomberok 0.

Ružomberské výsledky: VK One – Púchov 0:3, Prievidza – VK One 3:1, VK One – Stará Ľubovňa 0:3, VK One – Komárno 3:0, VK One – Prešov 0:3.

Ružomberská zostava: Daniel Kalina, Matúš Lauko, Ondrej Vrťo, Jonáš Janovec, Jakub Brestovič, Šimon Galoš, Filip Remiš, Ján Dudek, Michal Dubovec, Filip Makónyi, Marián Janovec, Noel Lehocký, Fedor Bagi, Matúš Makónyi.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia