Keď biker nejazdí Slovenský pohár, ale odhaľuje nové zákutia

Keď "biker" nejazdí Slovenský pohár, ale odhaľuje nové zákutia

RedakciaŠport13.5.2020

COVID-19, ktorý ešte stále citeľne zasahuje do našich životov, paralyzoval aj amatérskych športovcov. Niektorých sa dotkol viac, druhých zase šetrnejšie.

Ružomberčan Miroslav Hulej už takmer tri desiatky rokov je úžasným zanietencom disciplíny cross country a cyklokrosu, s pravidelnými štartmi na „podnikoch“ Slovenského pohára. Tento rok si ale ešte nezapretekal.

Mal som v pláne absolvovať ´pohárovky´ v horskej cyklistike, tešil som sa hneď na úvodné kolo v Turčianskych Tepliciach. Podobne ako v minulých rokoch, chcel som tieto preteky spájať s MTB ŠKODA maratónmi. Rátal som i so štartom na majstrovstvách Európy masters v Taliansku,“ rozprával 56 – ročný Hulej.

Víkendové výjazdy na preteky členovi Klubu nadšencov amatérskej cyklistiky Ružomberok chýbajú, no túto stratu kompenzuje väčšou tréningovou kilometrážov. „Ešte nikdy som toľko nenabicykloval ako teraz. Dávam si vyššie objemy. Skôr ide o rekreačný charakter, pričom objavujem krásy Slovenska, ku ktorým som sa predtým nedostal. Človek si uvedomí, že s bicyklom netreba chodiť ani nikde za hranice, taká je na Slovensku nádhera. Krásne trasy, perfektné traily. Koronakríza mi vlastne otvorila oči,“ pokračoval Hulej.

Amatérsky „biker“ si plnými dúškami vychutnáva lokomočný pohyb na svojom „tátošovi“, no priznáva, že nie je to plnohodnotná náplasť za zrušené súťaže. „Pomaly som si už aj zvykol na tento režim, veď všetci sme na tom rovnako. Každý z nás je namakaný, no nemôže predať to, čo natrénoval. Mám tiež obavy, keby sa aj nejaké maratóny uskutočnili, pravdepodobne za pár minút by boli „vypredané“, tak sme nahecovaní. Dá sa totiž predpokladať, že účastnícke počty budú obmedzené,“ vysvetľoval Hulej, ktorý „kiláky“ hltá vedno so svojim dlhoročným klubovým a tréningovým „parťákom“ Milanom Jánošíkom. „Momentálne sme výkonnostne takmer na rovnakej úrovni, čo je veľká výhoda. Dobre si navzájom pomáhame. Obom sa nám takisto páči vyhľadávanie technických cestičiek.“

Sezóna „horákov“ je už viac – menej stratená, no v jeseni, ak to pandémia dovolí, by mal odpáliť cyklokros. „V závere roka som zvyčajne býval vyžmýkaný a už to nebolo ono. Teraz by mi práve cyklokrosová sezóna mohla vyjsť,“ dodal odhodlane Miroslav Hulej.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia