Keď dievčatám vôbec nepadá

Keď dievčatám vôbec nepadá

RedakciaŠport16.1.2022

Ružomberské basketbalistky vo včerajšom extraligovom dueli s Piešťanskými Čajkami (54:58) vyhoreli najmä strelecky. V dvoch „štvrtkách“, v druhej a v poslednej dokázali dať len po jedenásť bodov. Už po polčase (27:29) v tomto smere štatistiky boli hrozivé, keď zo štrnástich trojkových pokusov dievčatám vyšiel len jeden a zo šestnástich šestiek sa ujala akurát polovica. Pušný prach majstra zostal zvlhnutý aj po prestávke. Na dve trojky družstvo potrebovalo desať rán a z ôsmich trestných hodov „baby“ premenili päť. Aj keď treba uznať kvality súperiek v obrane, s takouto streleckou mizériou sa už ružomberské družstvo dlho nestretlo.

Ťažko sa mi zápas hneď hodnotí. Musíme si ho pozrieť a rozobrať, kde sme robili chyby. Tak, ako dobre sme stretnutie otvorili, tak na druhej strane zle dopadlo. Sklamanie je veľké, chceli sme potiahnuť našu sériu bez prehry. Stalo sa, čo sa stalo, ale stále sme prvé,“ konštatovala bezprostredne po nevydarenej „bitke“ ružomberská kapitánka Radka Stašová.

Slušne rozohraný zápas (8. min. - 16:5), napokon z domácej strany vyústil v dosť značné trápenie, keď neraz hráčky do úzkych dostávala aj útočná „dvadsaťštyrisekundovka“. „Už ten náskok v úvode mohol byť vyšší a možno by sa zápas zlomil v náš prospech,“ podotkla Stašová.

Rozohrávačka MBK priznala, že strelecké fakty boli biedne. „Sú to veľmi slabé čísla, ale neviem povedať prečo. Po Novom roku nácviku streľby venujeme strašne veľa času a zvlášť trestným hodom. Dúfam, že sa to najbližšie zmení,“ vravela Stašová. „Tiež sme mali za sebou národný a dlhý tréningový týždeň. Predtým, keď sa hral FIBA Cup, so zápasovým rytmom streda – sobota, bolo to inak. Možno sa dostavila i únava,“ dodala 24 – ročná basketbalistka.

Budúcu sobotu (22. januára) sa ružomberské družstvo predstaví v Košiciach v súboji s Young Angels.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia