Keď futbalový rok neprinesie radosť

Keď futbalový rok neprinesie radosť

Ján SvrčekŠport30.5.2023

Už po základnej časti fortunaligovej sezóny 2022/2023 sa poriadne rozkolísala stolička hlavného kouča MFK Ružomberok Petra Struhára. Keď mužstvo po prehrách v Žiline (0:2) a doma s Dunajskou Stredou (0:1), padlo v tabuľke na siedmu priečku a nepokračovalo v skupine o titul, dostal Struhár úlohu v úvode nadstavby trojbodovo uspieť v Trenčíne, čo sa aj, po víťazstve 3:0, stalo. V nasledujúcom kole Ruža doma zdolala Zlaté Moravce 2:0. Potom s predstihom si zabezpečila prvenstvo v dolnej „šestke“, no akýsi reparát za celú sezónu v baráži o Európsku konferenčnú ligu chlapcom nevyšiel.

Áno, naše sklamanie je veľké. Po fortunaligovom ročníku, keď mužstvo sa stalo vicemajstrom, sme si ani vo sne nepomysleli, že budeme hrať v skupine o udržanie a hráčom sa nepodarí dosiahnuť naše méty,“ uviedol generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis.

Vrcholový funkcionár a tiež predseda predstavenstva ružomberskej futbalovej akciovky aj bližšie objasnil dôvody ukončenia spolupráce s P. Struhárom: „Trénerovi sa končí zmluva 31. mája 2023. Tak bola postavená, že ak mužstvo nepostúpi do skupiny o titul. Spolu sme si sadli a vyhodnotili uplynulú sezónu. Takisto realizáciu cieľov, ktoré boli stanovené. Žiaľ, nepodarilo sa nám naplniť ani jeden. Je známe, že primárnym bol postup do prvej ´šestky´. Keď to nevyšlo, bola vytýčená ďalšia méta, uspieť v play-off o miestenku v európskej futbalovej súťaži. Lenže prehra v Žiline (1:3) nám zahatala cestu do Konferenčnej ligy.“

Spýtali sme sa tiež 39 – ročného Struhára, ktorý mal debut na prvoligovej scéne, ako vníma rozhodnutie svojho, už bývalého zamestnávateľa. „Prijal som to tak, že končí mi kontrakt, a tým ďalšia spolupráca nepokračuje. Netajím, bolo to pre mňa sklamanie. Pod uplynulý futbalový rok sa totiž podpísalo veľa faktorov, pričom nie všetky sa dali ovplyvniť,“ znela odpoveď.

Bývalý hráč aj Dunajskej Stredy, či Slovana Bratislava, dva roky v roly šéfa realizačného tímu A mužstva Ružomberka hodnotí len pozitívne. „Bolo to pekné obdobie, čo sme spolu zažili. Myslím si, že môžeme mať hlavy hore. Išlo takisto o novú a cennú skúsenosť. Za celý realizačný tím si dovolím povedať, že sme odviedli dobrú prácu.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia