Keď je materská škola na zelenom koberci

Keď je materská škola na zelenom koberci

RedakciaŠport2.10.2021

Po vydarenom letnom futbalovom kempe sa mladý tréner Samuel Kozolka pustil v Černovej do ďalšieho zaujímavého projektu, tentoraz s úplne najmladšími adeptami „koženej“. Ten dostal jednoduchý, ale výstižný názov Futbalová škôlka Černová. „Samo má u nás na starosti kategóriu U 11, avšak na tréningy mu začali chodiť aj menšie deti a tak prišiel s takýmto riešením pre predškolákov. Mňa ako predsedu realizácia zaujímavého nápadu len teší,“ povedal pre náš portál šéf TJ Máj Ján Rojček.

Futbalová škôlka v ružomberskej mestskej časti je otvorená pre decká od troch do šiestich rokov. „Začali sme od septembra, chlapci i dievčatá sa stretávajú na našom štadióne raz do týždňa, vždy v pondelok. Samozrejme, prichádzajú v doprovode rodičov, ale tí zostávajú pred bránou, aby zbytočne svoje ratolesti nerozptyľovali. Záujem je veľmi pekný, každý pondelok máme na ihrisku štrnásť detí. Sú z Černovej, Hrboltovej i z Ružomberka,“ rozhovoril sa 21 – ročný Samuel Kozolka, poslucháč Katolíckej univerzity v Ružomberku, s trénerskou licenciou UEFA C.

Mladý muž už dlhšie nosil takúto myšlienku v hlave. „V zahraničí, v rôznych akadémiách sa tí najmenší začínajú venovať futbalu už od štyroch-piatich rokov. Prečo by sme niečo také nesprobovali aj my. Odozva hneď na začiatku bola veľmi pozitívna. Decká to chytilo, chodia k nám s radosťou. Keď utekajú ku mne a kričia tréner, ahoj a podobne, až ma hreje pri srdci,“ pokračoval S. Kozolka.

Na pravidelných stretávkach je dôraz kladený na rozvoj všeobecných pohybových schopností. „Snažíme sa o hravú formu, ale zaraďujeme aj nejaké základné cviky, či zručnosti s loptou,“ dodal šéf futbalových škôlkárov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia