Keď je z lavičky takmer v mraze malá chirurgia

Keď je z lavičky takmer v mraze malá chirurgia

RedakciaŠport7.2.2021

Časomer na ružomberskej „umelke“ ukrajoval 22. min. prípravného duelu medzi Ružomberkom a FC Košice, keď v šestnástke hostí na premočenej hracej ploche zostal ležať Tichomír Kostadinov. Na hlave stredopoliara MFK bola aj krv. K striedaniu však nedošlo. O päť minút bol 24 – ročný reprezentant Severného Macedónska opäť na placi, až do 54. min., keď prepustil svoje miesto Martinovi Boďovi.

Ani presne neviem, čo sa v tej chvíli udialo. Išlo o súboj s brankárom (Kirom, pozn. aut.), ktorý ma asi lakťom zasiahol do hlavy. Nebolo to o nič vážne, lekár Ferko Rigo mi na striedačke bleskovo zošil ranu tromi stehmi. Ani som neuvažoval, že by zápas pre mňa skončil. Chcel som sa vrátiť späť,“ vysvetľoval Kostadinov, ktorý dohrával so špeciálnou sieťkou na hlave.

Pre Balkánca to však nebola prvá skúsenosť s „reparovaním“ hlavy priamo na lavičke. „Stalo sa mi to štvrtý raz. Druhýkrát išlo o tri štichy, podobne v dvoch prípadoch doktori potrebovali dva. Nie je to nič mimoriadne futbal prináša aj takéto situácie.“

Ružomberok päťzápasový zimný program zavŕšil tesným víťazstvom nad aktuálne piatym tímom druhej ligy, keď celkove dosiahol bilanciu v konfrontáciách so štyrmi druholigistami (Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica, Bardejov, Košice) a jedným účastníkom najvyššej súťaže (Pohronie) 2 výhry, 1 remíza a 2 prehry. Po pohľade na sobotňajšiu generálku sa Kostadinov zvlášť zameral na prvý, bezgólový polčas, ktorý odohral celý. „Hra sa viac – menej prelínala medzi šestnástkam, pred bránami bolo dosť málo vzruchu. Snažili sme sa o vysoké napádanie, pressing bol celkom slušný, lenže nevychádzala nám finálna fáza. Vpredu chýbala väčšia presnosť a rozvaha, aby sme sa dostávali do šancí a skórovali. Na tom jednoznačne treba ešte popracovať. Len mimochodom, celkove v príprave sme v koncovke boli málo efektívni, gólov veľa nebolo.“

Próby už Ruža má za sebou a v sobotu (13. februára) odpáli zostávajúci štvorkolový program základnej časti. „Hneď na úvod príde k nám najlepšie mužstvo Slovan a dúfam, že sa podarí ho zdolať. Bolo by to krásne vykročenie,“ pripojil Tichomír Kostadinov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia