Keď lepší tím sa sa z národného pohára musel porúčať

Keď lepší tím sa sa z národného pohára musel porúčať

RedakciaŠport9.11.2022

Štvrťfinále Slovenského pohára bude bez ružomberských futbalistov. Tých včera zo súťaže vyliala Skalica, hoci celý druhý polčas hrala bez vylúčeného Baumgartnera. Keďže v riadnom hracom čase sa o postupujúcom nerozhodlo (1:1), na rad musel prísť penaltový rozstrel a ten vyznel v pomere 4:3 pre Záhorákov.

Do Skalici sme cestovali s cieľom vyhrať. Každý, kto bol na zápase, musel vidieť, že chlapci do posledných minút išli za touto métou. Vytvorili sme si veľa streleckých možností. Hlavne po vyrovnávajúcom góle to vyzeralo, že stretnutie zlomíme vo svoj prospech. Takže značné sklamanie. Navyše ´pohár´ je najľahšia cesta ako sa dostať do futbalovej Európy. Počas celej jesennej časti mužstvo kvári efektivita. Avšak, nebolo všetko v poriadku, ani čo sa týka našej rozohrávky. Na tréningoch sme si pripravovali rôzne varianty, no tie hráči nevytiahli. Jedenástky, to už bola lotéria. Domáci pri nich mali aj šťastie. Hneď v prvej sérii brankár Šemrinec tam nechal nohu a Jano Maslo ju trafil. Tým pádom sme sa dostali do nevýhody. Určite sme ale penalty mali lepšie kopať,“ takto sa obzrel sa včerajším, výsledkovo nevydareným duelom tréner futbalovej Ruže Peter Struhár.

Čo sa týka jedenástkového vyvrcholenia, z Ružomberčanov skalického brankára prekonali Madleňák, Chrien a Gerec, keď neuspeli J. Maslo a Mojžiš. „Samozrejme, že v kabíne zavládlo značné sklamanie,“ dal sa počuť Štefan Gerec. „Do penált stretnutie nemalo vyústiť. Tam to už bolo päťdesiat na päťdesiat. Napokon šťastena sa priklonila na domácu stranu. Vzhľadom na počet šancí sme mohli pridať ešte zo dva góly. Žiaľ, nevyužité príležitosti nás stáli postup.“

Ružomberské jednogólové manko, ktoré trvalo od 11. min. v 64. min. vymazal striedajúci Tomáš Bobček. „Len čo som prišiel na ihrisko, bol z toho gól. Hneď to aj ožilo. Veril som, že výsledok otočíme. Boli sme blízko, bohužiaľ, nepodarilo sa. Všetko nám hralo do karát, veď domáci v druhom polčase boli len desiati,“ pripojil autor vyrovnávacieho gólu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia