Keď masky medzi bránkami nahradia čísla

Keď masky medzi bránkami nahradia čísla

Ján SvrčekŠport5.2.2024

V sobotu (3. februára) najmladšia zmena Lyžiarskeho klubu Ružomberok štartovala na Donovalskom psíkovi a včera (4. februára) si tamojšia "rodinka" vyznavačov zjazdoviek dala tradičné "stretko" bez merania časov, ale v plnej zbroji, na Málinom Brde. Išlo k klubový karneval.

"Na Donovaloch v "obráku" celkove súťažilo okolo štyri stovky ´decák´ v kategóriách superbaby a predžiakov. V každej kategórii sa na štart postavilo cez štyridsať pretekárov. My sme vycestovali s deviatimi členmi. Najlepšie umiestnia si vyjazdili Adam Legerský, ktorý skončil desiaty a Alžbeta Sedliaková na desiatej priečke," rozhovoril sa tréner LK Ružomberok Jozef Legerský, ml.

Na druhý deň už celé osadenstvo klubu, od najmenších, až po starších žiakov, aj s trénermi, sa ráno kabínkou lanovkou vybralo na Málinô Brdo. Tu chalani a "kočky" nevyfasovali štartovné čísla, ale prezentovali sa v rozmanitých maskách. "Narátali sme štyridsať masiek. Pre účastníkov sme pripravili zábavný slalom, so špeciálnou úpravou trate. Nechýbali ani preskoky, či podliezačky. Každú masku čakala, tak ako v minulosti, sladká odmena. Všetci si aj schuti zalyžovali, veď na kopci sa pobudlo takmer štyri hodiny. Trošku náš karneval obliali aj kvapky dažďa, ale skvelú náladu a atmosféru nepokazili," opisoval J. Legerský, ml. dopoludňajšiu zábavku v zimnom ružomberskom rezorte.

Výrazná zmena počasia určite lyžiarom neprišla vhod, ale ružomberský klub prípadné zrušenie svojej obľúbenej akcie si ani nepripúšťal. "Sme lyžiari, takže musíme dačo aj vydržať. Sme zvyknutí i na horšie podmienky. Napokon ale všetko výborne dopadlo," pripojil J. Legerský, ml.

Foto: LK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia