Keď na tehlovom tartane sú flinty

Keď na tehlovom tartane sú flinty

RedakciaŠport3.8.2022

Aj laserové zbrane zavítali do športového areálu Základnej školy Zarevúca. „Tretíkrát majú ´decká´ v rukách pušky. Na začiatku sme sľúbili, že chlapcom a dievčatám ukážeme aj niečo nové, čo ich zaujme. Keďže projekt je realizovaný spolu s našim Športovým klubom bežeckého lyžovania a triatlonu, priniesť pušky nebol problém. Takto si najmladšia zmena zvyká na inú motoriku, samozrejme musí pritom tiež rozmýšľať. Väčšina detí si prvý raz v živote zastrieľala. Takisto dostali základné informácie o flinte, z čoho sa skladá, ako s ňou narábať, ako sa pri streľbe správať. Spolu s Dagmar Petruf-Huťkovou a Petrom Krškom, ml. sme si našich mladých klientov rozdelili do troch skupín, aby to odsýpalo,“ vravel včera po ďalšom vydarenom „dostaveníčku“ ružomberského projektu Prázdninová atletika jeho „styčný dôstojník“ Ľuboslav Palguta.

V záhlaví formátu, ktorý odštartoval 7. júla a vždy v týždni mu patria dva dni utorok a štvrtok, tróni síce kráľovná športu, no každé spestrenie tréningovej jednotky je len pozitívom. „Od začiatku našou prioritou je rozvoj všeobecných pohybových schopností a zručností detí. Všetko sa snažíme robiť hravou formou. V júli nám chodilo okolo 15-20 deťúreniec. Teraz sme mali najviac, dvadsaťpäť. Zdá sa, že august bude nabitejší,“ vysvetľoval Palguta.

Ratolesti k Zarevúcej prichádzajú v doprovode svojich rodičov, ktorí pozitívne hodnotia športové prázdniny, čo sa vrátili po dvojročnej pauze. „Dievčatám bolo ľúto, že v júli sa na tréningy, keďže boli nachladené, nedostali. Len vítam takéto aktivity, za ktorými sú ochotní organizátori a tréneri. Deti sú pod dohľadom odborníkov, kým doma by len bezhlavo behali po dvore,“ dala sa počuť mama dvoch dcérok Veroniky a Markétky. Ďalšia mamička, ktorá sprevádzala Matúška a Bibku pripojila: „Dva roky mali ´decká veľmi málo pohybu. V škole by vyučovanie kľudne každý deň mohlo začínať rozcvičkou. Organizátorom tohto projektu treba len poďakovať. Deti si tu našli nových kamarátov a my rodičia sme spokojní, že účelne využívajú svoj voľný čas.“

Atletický kemp, ktorý zastrešuje Občianske združenie Ružomberčan za finančnej podpory akciovej spoločnosti Mondi SCP a v súčinnosti s ŠK SKI Ružomberok a Pedagogickou fakultou Katolíckej univerzity v Ružomberku, potrvá do 18. augusta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia