Keď na tréningoch sa káder scvrkáva

Keď na tréningoch sa káder scvrkáva

Ján SvrčekŠport15.10.2023

Vo včerajšom dueli 4. kola Niké extraligy ružomberské basketbalistky, po výraznom zvýšení obrátok v druhom polčase, vyfackali CBK Košice 102:50. Ako povedal aj tréner „žabiek“ Juraj Suja, jedným z pozitív bolo že väčší priestor dostali aj mladé „kočky“, pričom Mária Štefančová odohrala dokonca 26:02 min, Štefánia Michaličková 17:02 min. a Nina Oravcová osem minút. Žiaľ, športovou katastrofou je nedobrovoľný výpadok ďalšej obvodovej hráčky. Po Dominike Urbanovej, ktorá už má za sebou operáciu ruky, sa na piatkovom tréningu smoliarsky vyautovala aj kapitánka a opora ružomberského tímu Alexandra Buknová.

Je super, že naše ´deti´ sú o rok staršie, že sú použiteľnejšie, ale stále to nie je na FIBA Cup a ani na ťažké zápasy v našej lige. A to pri všetkej úcte a trpezlivosti k týmto dievčatám. Jednu absenciu sme ešte boli schopní nejakým spôsobom vykompenzovať, bez vážnejšej ujmy. No dve už v ťažkých zápasoch bude riadne cítiť,“ vravel na túto tému tréner Ruže Juraj Suja.

Podobne ako u Urbanovej, tak i v prípade Buknovej išlo o nevinný náraz lopty do hornej končatiny. U hráčky bola z toho zlomenina v hornej časti prsta na pravej ruke. „Hrozne ma to mrzí, Dbáme na regeneráciu, na kondičnú prípravu, aby sme sa vyhli zraneniam svalov, kolien, či členkov a napokon sa stanú úplné kraviny. V priebehu jedného mesiaca dve zlomeniny po prihrávkach na tréningu,“ pokračoval Suja. „Momentálne nevieme, či Saša bude stáť štyri-päť-šesť týždňov. Uvidíme až za pár dní po kontrolnom röntgene, ako postihnuté miesto bude držať a ako sa bude správať. Obe ´baby´ vybojovali európsku pohárovú súťaž aj pre seba. Len verím, že ešte nejaké zápasy v nej odohrajú. Dúfam, že Nika stihne aspoň dva a Saša aj viac,“ doložil kouč ružomberských žien.

Foto: facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia