Keď o všetko rozhodne sporný penaltový verdikt

Keď o všetko rozhodne sporný penaltový verdikt

RedakciaŠport9.7.2020

Stredajší finálový duel Slovnaft Cupu Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (1:0) bol napokon o jednom zlomovom momente. O góle Slovinca Alena Ožbolta z penalty, ktorú hlavný arbiter Filip Glva nariadil po diskutabilnom strete obrancu hostí Filipa Twardzika s prenikajúcim ďalším Balkáncom Žanom Medvedom.

Kým po záverečnom hvizde „belasý“ tábor oslavoval zisk druhej najvýznamnejšej klubovej trofeje a zároveň „double“, smutní ružomberskí futbalisti zostali mĺkvo stáť alebo sedieť na vlastnej „polke“. Nie div, veď vyrovnávajúci gól v posledných minútach naozaj visel vo vzduchu, no domáci tím nekapituloval.

Dnes prežívam najväčšie sklamanie. Nejde tu ani tak o mňa, ale o našich mladých chlapcov, ktorí by si úspech boli strašne zaslúžili. Nevyšlo to, Slovan bol lepší, ale pri troche šťastia, sme mohli vyhrať aj my,“ rozprával po futbalovom večeri na Tehelnom poli kouč MFK Ján Haspra. „Keď títo hráči stále budú takí istí, jedného dňa sa musí šťastena už na ich stranu prikloniť. Na celý kolektív som hrdý, hoci mi je strašne smutno.“

„Gólovky“ boli na oboch stranách, no len jedna lopta skončila v sieti. „Súper skóroval a preto vyhral. Práve tento okamih nás čiastočne pribrzdil, chalani sa však spamätali a v závere Slovan pritlačili, no chýbal gól. Hrať proti výbornému Slovanu je mimoriadne náročné, no každý mohol vidieť, že favorit nás nezmietol z ihriska,“ pripojil Haspra.

Aj z tváre útočníka Martina Regáliho, keď opúšťal ihrisko, sa dalo jasne prečítať, čo cíti vo svojom vnútri. „Samozrejme, sme zničení. Prehralo sa, navyše zo spornej penalty. Mali sme tiež dobré príležitosti na zakončenie, no zostali nevyužité. Vedeli sme, že ak chceme uspieť, musíme sa aj gólovo presadiť. Určite môžeme byť pyšní, ako sme celý ´pohár´ zvládli, no nestačilo to na celkové víťazstvo. Každý však vo finále odviedol maximum.“

Po úvodných dvoch vážnych pohrozeniach zo strany Bratislavčanov, keď najprv sa vyznamenal brankár Macík a potom hostí ratovala žrď, mohol na druhej strane udrieť Adam Brenkus. „Lukáš Kojnok poslal výborný center, bol som tam sám, lopta mi však viac skočila a už som netrafil tak presne, ako som chcel,“ opísal sľubnú akciu zo 16. min. stredopoliar Ruže. „Veľmi sme chceli vyhrať, každý z nás veril, že je to možné. Bohužiaľ so Slovanom a na Slovane, rozhodca proti nám odpískal pokutový kop, ktorý vôbec nebol. My s tým síce nič nenarobíme, no ľudia čo sedia ´vyššie´, mali by sa nad tým zamyslieť. Škoda však našich nevyužitých šancí,“ dodal Brenkus.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia