Keď pečúce slnko nevadí, naopak zapadne do celého scenára

Keď pečúce slnko nevadí, naopak zapadne do celého scenára

Ján SvrčekŠport21.8.2023

Od piatka do včerajška v areáli Fitness centra Califonia na sídlisku Klačno sa konal záverečný turnaj, celkove deviaty a štvrtý A kategórie, majstrovstiev Slovenska, série Niké Summer Beach Tour mužov a žien za účasti kompletnej republikovej špičky, ktorý excelentne nahotoval domáci Beachvolleybalový club Ružomberok.

V hlavnej časti sa predstavilo po šestnásť mužských a rovnaký počet ženských dvojíc. Celkove u mužov bolo prihlásených tridsať tímov, takže musela prísť na rad aj kvalifikácia. Turnaj mal vysokú športovú kvalitu a úplne nám vyšlo aj počasia. Azda vlani sa vypršalo už na viac rokov dopredu. Zvlášť ma tešili plné tribúny, to bola aj moja hlavná ambícia,“ nezakrýval len príjemné pocity riaditeľ podujatia Tomáš Varga.

U mužov najvyššie nasadená dvojica Ružomberčan Adrián Petruf so Zvolenčanom Ľubošom Nemcom vo finále podľahla úradujúcim majstrom Slovenska Marekovi Ludhovi (Banská Bystrica) a Patrikovi Pokopcovi (momentálne hráč Benátok nad Jizerou) 0:2, keď dramatickú zápletku priniesol len prvý set (21:19). „Väčšími favoritmi boli naši súperi, ktorí celé leto spolu trénujú a hrávajú. My sme takí poloprofesionáli na piesku. Môj parťák zarezáva v Čechách, kde sa venuje šestkovému volejbalu a ja predovšetkým podnikaniu. Beach ma však stále baví, aj keď si vyžaduje kopec odriekania,“ vravel 29 – ročný Ludha a k samotnému turnaju dodal: „Všetko bolo zabezpečené na vysokej úrovni. Veľmi sa mi páčila tiež divácka kulisa počas semifinálových a finálových zápasov.“

Ženskú kategóriu ovládli nasadené štvorky Ľubica Šípošová (Pezinok) a Martina Tereňová (Bratislava). „Do Ružomberka chodím pravidelne. V posledných dvoch rokoch som tu skončila druhá, najprv z Evou Elekovou a vlani so súčasnou partnerkou Martinou. Vždy som na tomto piesku aspoň trochu zmokla, no teraz organizátori objednali krásne slnečné, presne beachové počasie. Čo sa týka tímov, na turnaji sa zišla naozaj prvá liga. Všetko bolo na vynikajúcej úrovni. Takáto atmosféra veru nie je všade. Ružomberčanov musím len pochváliť,“ dala sa počuť mimoriadne skúsená hráčka, 42 – ročná Šípošová, ktorá vytvorila tandem s 24 – ročnou „kočkou“.

Na Klačno opäť zavítal aj ružomberský rodák, niekdajší viceprezident Slovenskej volejbalovej federácie pre plážový volejbal a roky manažér nášho špičkového ženského páru Andrea Štrbová, Natália Přidalová/Dubovcová, Miloš Dubovec. „Starám sa o víťaznú dvojicu Šípošová, Tereňová, no zatiaľ len tak, amatérsky. Tá je asi jediná u nás, ktorá to s beach volejbalom myslí naozaj vážne. Ešte by to chcelo do partie tretiu hráčku. Chceli by sme sa presadiť aj na vyššej, teda medzinárodnej úrovni,“ vysvetľoval svoju súčasnú pozíciu M. Dubovec Vždy som rád, keď sa môžem vrátiť do svojho rodného mesta, v ktorom Tomáš Varga so svojimi spolupracovníkmi vytiahol ružomberský volejbal z popola. Vďaka Milošovi Rousekovi, máme krásny areál. Hoci on nežije v Ružomberku, ale ďaleko za oceánom, snaží sa však pozdvihnúť miestny šport,“ doložil M. Dubovec.

Finálové výsledky: muži: Nemec, Petruf – Ludha, Prokopec (0:2), ženy: Šípošová, Tereňová – Bundzelová, Slezáková 2:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia