Keď po bode zvonku nie je dôvod na oslavu

Keď po bode zvonku nie je dôvod na oslavu

Ján SvrčekŠport17.12.2023

Ešte v 62. min. futbalisti MFK Ružomberok viedli v Košiciach 2:0, lenže potom bezprostredne po sebe dostali dve poriadne pálivé facky a o dve minúty na to, už na tabuli svietil "egál" - 2:2.

"Samozrejme, že to človeka mrzí. Keď vonku po viac než hodine hry vyhrávate o dva góly, tak tri body musíte uhrať a ani na chvíľu nepoľaviť," konštatoval pre náš portál tréner Ruže Ondřej Smetana. "Do tejto krátkej pasáže sme súpera držali na dištanc, hráči dobre pracovali, no potom z ničoho nič stratili koncentráciu. Prišla prvá chyba, strata nášho postavenia v defenzíve a Košice to hneď potrestali. Vzápätí došlo k druhému zaváhaniu."

Do prvej gólovej ujmy fungovala ružomberská taktika. "Na zápas sa išlo s jasnou stratégiou, hrať na brejky a vzadu byť maximálne organizovaní, čo aj vychádzalo. Nemôžem povedať, že dovtedy sme mali stretnutie pod kontrolou, ale domácich sme do ničoho vážneho nepúšťali," vravel ďalej Smetana.

Dve lopty vo vlastnej sieti nielen zrazu zmenili dejiny zápasu, no určite zatriasli aj nastavením a psychikou hostí. "Po vyrovnaní v prvom rade bolo treba mužstvo skonsolidovať, upokojiť. Určite v danej chvíli ten prenos informácií z lavičky na ihrisko nebol jednoduchý. Avšak, nesmeli sme už dopustiť ďalší inkasovaný gól. Keďže ešte do konca zostávalo dosť času, tiež sme chceli čakať na ďalšiu gólovú príležitosť a tú využiť. Žiaľ, do väčšej šance sa už chalani nedostali," pripojil český kouč Ružomberka.

Ak by sa "Smetanovci" z východu republiky vrátili s plným nástrelom, ktorý bol blízko, mohli pred zimnou prestávkou zostať na mínus piatich bodoch na šiestu priečku. Takto, štyri kolá pred koncom základnej časti, strácajú na miestenku v nadstavbe o titul sedem bodov.

Bol to piaty zápas Ružomberka v rade bez prehry, lenže "iba" s bodom, čo je na jednej strane pekné, ale v spomínanej bitke o hornú šestku málo.

Foto: tasr

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia