Keď po korone príde menší futbalový zázrak

Keď po korone príde menší futbalový zázrak

RedakciaŠport16.2.2022

Napokon to vyzeralo tak, že z covidu sa stal účinný doping. To ale iba na odľahčenie. Pätica ružomberských hráčov prišla v pondelok na zápas proti Žiline priamo z domácej karantény, možno i z postele a zrodil sa historický zápis – 5:1.

V prvom polčase bolo na mužstve vidno, čo sa udialo v predchádzajúcich dňoch. Navyše, aj celý minulý týždeň sa nám veľmi ťažko pracovalo. Veď k dispozícii bolo len dvanásť hráčov do poľa a dvaja brankári. Netajím, pred zápasom som mal aj obavy, ako to niektorí chalani zdravotne zvládnu,“ vravel v pondelok podvečer mimoriadne šťastný tréner futbalovej Ruže Peter Struhár.

Kouč MFK stál pred veľkou dilemou, koho od začiatku pustiť na „plac“ a pri ktorých „ovečkách“ viac zohľadniť covidovú výluku. „Keďže na niektorých postoch momentálne máme určitý problém, u dvoch chalanoch, Mojžiša a Gereca, som išiel aj do rizika,“ vysvetľoval Struhár dva posty v otváracej jedenástke. Len mimochodom, prvý menovaný odtiahol celých deväťdesiat minút. A bravúrne.

Za povšimnutie stojí, že žilinskú futbalovú rakvu dokonale zaklincovali traja, predvčerom, náhradníci – Lichý, Boďa a Rymarenko. Mužom obratu však bol Tomáš Bobček zo základnej zostavy. „Všetci dobre vieme, že Tomáš má futbalový potenciál i čím si, kvôli svojim zraneniam musel prejsť. Mňa len teší konkurencia v útoku. Tá určite pomáha Bobčekovi aj Martinovi Boďovi, aby napredovali. Sami si takto na seba vytvárajú správny tlak. Útočník je na ihrisku preto, aby dával góly. Jedným dychom ale treba povedať, že pre nás trénerov nie je jednoduché rozhodnúť sa koho od prvej minúty na hrot postaviť. V tomto prípade musím byť spokojný, že sme sa rozhodli práve pre Bobčeka. Dal dva góly a potvrdil i svoj väčší akčný rádius. Myslím si, že takýto vydarený zápas mu, po predchádzajúcich peripetiách, len pomôže aj do budúcna, aby zúročoval svoj futbalový talent,“ uviedol Peter Struhár.

To, že mladému útočníkovi z Lúčok klub verí, potvrdil aj vlani v októbri, keď s ním podpísal nový kontrakt až do 31. mája 2025.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia