Keď po záverečnom hvizde sršia emócie a spontánna radosť

Keď po záverečnom hvizde sršia emócie a spontánna radosť

RedakciaŠport22.5.2022

Po včerajšom víťaznom zápase so Sereďou (3:1) ružomberskí hráči a tréneri dali voľný priebeh svojim emóciám. Pre chalanov, až na kapitána mužstva Jána Masla, ktorý bol v kádri už v sezóne 2005/2006 pri zisku „double“, znamená čerstvé fortunaligové striebro najväčší úspech v ich kariére. To isté platí aj o trénerskom tandeme Peter Struhár – Peter Tomko. Akurát Ľuboš Hajdúch, ktorý má na starosti brankárov, stál medzi žrďami v pamätnom ročníku, keď sa pod Čebraťom oslavoval titul i zisk Slovenského pohára.

Sú to skvelé pocity, možno až za nejaký čas si úplne uvedomíme, čo sa dosiahlo. Za týmto historickým úspechom je kusisko práce. Všetci sme mimoriadne šťastní. Som rád, že chlapci sezónu zavŕšili víťazným stretnutím. Aj kvôli divákom, majiteľovi i všetkým ľuďom, ktorí sa starajú o chod klubu. Už sa ale musíme pozerať dopredu, čaká nás pohárová Európa,“ rozprával 38 – ročný Struhár.

Na začiatku fortunaligovej edície 2021/2022 nič nenasvedčovalo, že MFK nechá za sebou desať tímov, mnohých nabitých cudzincami a skonči hneď za obhajcom titulu Slovanom. Po 8. kolo Ružomberok, s jedným zápasom k dobru, sa nachádzal až na siedmej priečke. „Hra a podávané výkony naznačovali, že raz sa to musí zlomiť. Ja som si bol istý, že tak sa aj stane, veď výkonnostná krivka išla hore, neklesala. Mladí hráči vtedy ešte nevedeli zápasy pretaviť do úspešného výsledkového konca. Veľmi sa teším z našej série v skupine o titul, keď sme ani raz neprehrali,“ pripojil Struhár.

Duel so Sereďou dvomi expresnými gólmi otvoril Štefan Gerec, ktorý včera nastúpil aj s kapitánskou páskou. „Áno, taký bol plán, hneď na začiatku udrieť. Aj v predchádzajúcom vzájomnom zápase sa nám podarilo dva razy rýchlo skórovať a teraz sme to zopakovali. Hoci strieborné medaily sme už mali vo vrecku, všetci sme si chceli zápas užiť a vyhrať, čo sa aj podarilo. Každý strelený gólik poteší a zvlášť zisk troch bodov. O to krajšie boli pozápasové pocity,“ uviedol muž z ružomberskej ofenzívy a na otázku, čo je za vicemajstrovským titulom, stručne odvetil: „Čisto slovenská a veľmi dobrá partia.“

Na kótu desiatich presných nástrelov v sezóne sa dostal Martin Regáli. „Je to vynikajúci pocit. Strašne sa tešíme z druhého miesta, takisto z toho, že si zahráme európsku pohárovú súťaž. Priznám sa, spolu s mojim otcom sme do poslednej chvíle neverili, že okrem Slovana všetkých predbehneme a skončíme tak vysoko. Veľmi dôležité bolo, že káder z minulej sezóny zostal pokope a ešte viac všetko zapadlo,“ vyznal sa bezprostredne po stretnutí 28 – ročný kanonier Struhárovej družiny.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia