Keď sa druhý flek medzi mužskou republikovou elitou 20 - ročnému chalanovi máli

Keď sa druhý "flek" medzi mužskou republikovou elitou 20 - ročnému chalanovi máli

Ján SvrčekŠport21.8.2023

Pred víkendovým podnikom majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale série Niké Summer Beach Tour mužov a žien, si Ružomberčan Andrián Petruf spolu so svojim parťákom Zvolenčanom Ľubošom Nemcom z predchádzajúcich troch turnajov A kategórie, priviezli dve prvenstvá (Patrónka a Valčianska dolina) a jedno striebro (Košice). Petruf v domácom prostredí, navyše na kurtoch, kde vôbec s beachom začínal, si veľmi želal pridať aj tretí „áčkový“ titul. Na Klačne však úspech slávila dvojica Marek Ludha a Patrik Prokopec.

Áno, je to sklamanie,“ priznal bezprostredne po finálovej prehre 0:2 (19:21, 14:21), 20 – ročný Adrián. „Určite nie sme šťastní, to ale by nebol nikto, keď nedosiahne svoj cieľ. Vedeli sme, že nás nečaká jednoduchý zápas. Súperi podali veľmi slušný výkon. Nám druhý set nevyšiel. V prvom boli pasáže, keď sa prehrávalo o dva-tri body, no napokon sme to dotiahli na nerozhodný stav a rozhodovala koncovka. Mne sa pár vecí nepodarilo. Možno bol problém aj v tom, že všetky predchádzajúce zápasy vyzneli úplne jednoznačne v náš prospech a zrazu prišla takáto ťažká bitka. Musíme si to spätne pozrieť, zhodnotiť a niečo zmeniť.“

Mužské finále malo fantastickú atmosféru, s veľkým, spontánnym drukovaním dvojici, ktorej farby hájil aj domáci hráč. Niečo také ešte Petruf v areáli Fitness centra California nezažil. „Som veľmi rád, že som tu mohol byť. Na takomto úžasnom turnaji a doma. Ľudia boli super. Zišla sa aj takmer kompletná rodina,“ vravel ďalej chalan, ktorý za rok 2022 v ankete Volejbalista roka (v hale) ovládol kategóriu juniorov.

Republikový šampionát pod vysokou sieťou na piesku vyvrcholí finálovým turnajom 1. a 2. septembra v Bratislave na Draždiaku. „To bude ´topka´ domácej sezóny. Chýbať nebude ani Ludha s Prokopcom. Určite sa pripravíme ako najlepšie vieme a dáme do toho maximum. Verím, že je v našich silách poraziť aj našich najväčších konkurentov,“ doložil odhodlane Adrián Petruf.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia