Keď sa zjazdári len vozia

Keď sa zjazdári len vozia

RedakciaŠport18.1.2023

Žijeme, ale poriadne netrénujeme. Počasie zimným športom nepraje, no verím, že už to bude len lepšie,“ reagoval na našu otázku, čo nové v Lyžiarskom klube Ružomberok, jeho šéftréner Ján Grib a vzápätí svoju odpoveď aj rozvinul: „V polovici decembra sme sa zúčastnili pretekov Pohára Zväzu slovenského lyžovania v rakúskom Reiteralme. Deň pred Štedrým dňom sa ´decká´ vrátili zo sústredenia v Ždiari. Žiaľ, odvtedy sa na našom kopci, na Málinom Brde, len vozíme na lyžiach. O dákom trénovaní nemôže byť ani reč. Nemohli sme jazdiť slalom, ani ´obrák´. Snáď teraz, keď napadol prírodný sneh, budú sa dať rozbehnúť zaužívané ranné tréningy.“

Takisto termínová listina je zatiaľ skôr iba zdrapom papiera. „V januári bolo zrušených okolo deväťdesiat percent pretekov. Týka sa to medzinárodných podujatí, národného pohára a Pohára Liptova. Ani pre našich členov nie je to jednoduchá situácia. Celý rok trénujete a preteky sa nekonajú. Dokonca nemôžete ani nesúťažne jazdiť medzi bránkami,“ pokračoval J. Grib.

Smerom dopredu sa tréner ružomberských mladých zjazdárov už pozerá s jemnou dávkou optimizmu. „Predpovede meteorológov sú o niečo priaznivejšie. Očakáva sa ochladenie, teda je predpoklad, že Málinô Brdo sa technicky dosneží a bude to fajn,“ dodal J. Grib.

Na 4. a 5. februára 2023 je do ružomberského strediska naplánovaný Pohár Zväzu slovenského lyžovania mladšieho a staršieho žiactva. Miestny klub verí, že ho aj zorganizuje.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia