Keď si divák prestávku na hráčovi ani nevšimne

Keď si divák prestávku na hráčovi ani nevšimne

RedakciaŠport1.12.2021

V predchádzajúcom dueli s Trenčínom (3:0) ružomberský stopér Alexander Mojžiš, po mesačnej výluke spôsobenej svalovým zranením, opäť naskočil do zápasového módu, keď predtým stál tri fortunaligové kolá.

Na ihrisku vynútenú pauzu ani na vás nevidieť, čo vy na to? – oslovili sme 22 – ročného futbalistu, ktorý v aktuálnej sezóne potvrdzuje skvelú „fazónu“.

„Aj keď ma vyradilo zranenie, snažil som sa tak fyzicky udržiavať, aby pri návrate moje telo nezažilo šok. Určite vymeškané tréningy zanechali nejakú stopu, avšak stále pracujem na tom, aby všetko bolo ako pred mojim výpadkom.“

Vidno, že si zápasy užívate, ako sa cítite po návrate na ihrisko?

„Výborne, ako pred zranením. Nešlo o dáku dlhú prestávku, ktorá by ma rozladila.“

V posledných dvoch stretnutiach, pri absencii nemocného Jána Masla, ste vytvorili stopérsky tandem s Máriom Mrvom, klapala vám spolupráca, alebo chcelo to na niečo nové si zvykať?

„Moja náplň zostala rovnaká, nič špeciálne nebolo treba riešiť. Smelo môžem povedať, že Majo dobre Janka zastúpil.“

Po Trenčíne, ste rovnakým výsledkom 3:0, navyše z vlastného trávnika, vyprevadili Trnavu. Dva duely so súpermi nie hocijakého kalibru bez inkasovaného gólu, čo vy na to?

„Tie nuly vzadu nie sú iba o obrane, či gólmanovi. Naše bránenie začína už hore, dobrým presingom útočníkov a záložníkov. Takže dosiahnuté výsledky treba pripísať celému mužstvu.“

Čo poviete na menšiu dieru do futbalového sveta na štadióne Antona Malatinského?

„Jednoznačne super výsledok, veď v Trnave sa ťažko vyhráva, ale úplne zaslúžený“.

Na koho z ofenzívy Spartaka si bolo treba najviac dávať pozor?

„Mužstvo má viaceré individuality, silný stred i nepríjemné kraje.“

Pri štandardných situáciách vašu šestnástku navštevoval aj výborne stavaný hlavičkár, dlhoročný reprezentant Martin Škrtel, ale k ničomu sa nedostal, čo na to poviete?

„Vedeli sme, že od tohto hráča môže hroziť nebezpečie, preto sme sa snažili ho čo najlepšie pokryť. Našťastie nedostali sa k nemu centrované lopty.“

Zatiaľ je to takmer rozprávková jeseň, no ešte do konca roka vás čakajú tri vážne previerky – v Michalovciach, doma so Zlaté Moravce a na záver vonku Dunajská Streda, ako to vidíte?

„Určite pôjde o ťažké zápasy. Každý bude náročný, no verím, že aj na ne sa dobre pripravíme. Veľmi pekné by bolo v aktuálnom trende jeseň aj zavŕšiť.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia