Keď telefonuje s rodinou počuje výbuchy na Ukrajine

Keď telefonuje s rodinou počuje výbuchy na Ukrajine

Ján SvrčekŠport7.7.2024

Vlani v lete som bola doma, no teraz nepôjdem. Nie je u nás vôbec bezpečné. Denne si však volám s rodičmi. Neraz pri našich telefonátoch počujem rôzne výbuchy. No teraz si užívam, celý júl mám v Ružomberku mamku. Len škoda, že aj ocko nemohol prísť,“ rozhovorila sa Ana Kaliuzhna, po prvej sezóne v MBK Ružomberok.

Na Slovensko táto ambiciózna hráčka, ktorá vlani našu krajinu reprezentovala na Svetovej zimnej univerziáde v Čine, prišla ako 14 – ročná z ukrajinského Dnipra. Najprv hrávala za Young Angels Košice a potom za BK ŠK UMB Banská Bystrica a Sláviu Banská Bystrica. V uplynulej sezóne v tíme MBK Ružomberok v Niké extralige si pripísala 26 štartov, 489 minút a nastrieľala 213 košov, z toho 20 trojok. Tiež nastupovala za Ružu v zápasoch Európskeho pohára FIBA a v niektorých zanechala za sebou celkom zaujímavú stopu.

Svoje rozhodnutie prísť do Ružomberka, môžem hodnotiť len pozitívne. Som v klube, kde sa robí, maká. Cítim, že tréner Juraj Suja ma dokáže niekam posunúť. Kladne hodnotím aj svoju doterajšiu minutáž. Už teraz sa teším na ďalšiu sezónu,“ vravela ďalej 22 – ročná, 181 cm vysoká basketbalistka.

Kaliuzhna už má doma aj vysokoškolský diplom. „Úspešne som zavŕšila 3. ročník na Filozofickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici aprobáciu učiteľstvo telesnej výchovy a trénerstvo. Robila som prácu s názvom Úroveň basketbalových zručností v mládežníckej kategórii U 13. Celú sezónu som bola pri našej ´trinástke´ u trénera Antona Panisa, ktorému som trochu pomáhala. Výsledky testovania týchto ´báb´ som použila vo svojej práci. V budúcnosti mám v pláne sa venovať práve trénerstvu, preto padla aj voľba takéhoto odboru. Teraz pokračujem v magisterskom štúdiu,“ vyznala sa Ukrajinka, už ale so slovenským občianstvom.

Foto: facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia