Keď vystriedal, aj vracal

Keď vystriedal, aj vracal

RedakciaŠport9.9.2020

V 26. min. stretnutia 5. kola Fortuna ligy MFK Ružomberok – Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa (0:0), totálne otrasený domáci stredopoliar Marek Zsigmund za doprovodu lekára a maséra opúšťal ihrisko. Veru, nebol to príjemný pohľad.

Uplynulý týždeň sa Zsigmund ani neobjavil na spoločných tréningoch MFK. „Od pondelka už zase všetko robím s mužstvom a zdravotne sa cítim fit,“ vyhlásil pri našej dnešnej návšteve štadióna pod Čebraťom 23 – ročný odchovanec Ruže.

Hoci s odstupom času, zvedaví sme boli, čo sa v inkriminovanom momente vlastne stalo. „Dostal som nepríjemný úder do hlavy. Najprv ma bolela len sánka, no rýchlo som zistil, že je zle a nebudem môcť v zápase pokračovať. Na lavičke sa mi začala krútiť hlava a po presune do útrob našej východnej tribúny som vracal. Následne privolaná záchranka ma zobrala do nemocnice,“ opisoval svoje peripetie ružomberský futbalista.

V „špitáli“ pobudol zhruba dve hodinky, pričom neukázala sa potreba, aby zostal hospitalizovaný. „Urobili mi všetky nevyhnutné vyšetrenia, našťastie tie nič vážne neodkryli. Mohol som ísť domov, s tým, že istý čas budem pod dohľadom mamy. Prvú noc i nejaký čas na druhý deň, som mal krk spevnený fixačným golierom.“

Pre Zsigmunda to bola premiérová nepríjemnosť tohto druhu. „Ešte nikdy som dačo podobné nezažil a dúfam, že to bolo nielen prvý, ale aj posledný raz. Veď človek v danej chvíli ani nevedel, kde je,“ dodal hráč, ktorý má na svojom konte 25 štartov v našej najvyššej súťaži, z toho 19 v súťažnom ročníku 2019/2020. V sobotu už „Žigo“ v Dunajskej Strede bude k dispozícii trénerovi Jánovi Hasprovi.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia