Kluby zachránili súťažný ročník 2019/2020 našej elitnej futbalovej súťaže

Kluby zachránili súťažný ročník 2019/2020 našej elitnej futbalovej súťaže

RedakciaŠport22.5.2020

Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) dnes (22. mája) po dlhom rokovaní rozhodlo o reštarte Fortuna ligy. Naša najvyššia futbalová súťaže sa v dvoch nadstavbových skupinách dohrá so skráteným programom, čiže bez odvetnej časti. Mužstvá čaká päť kôl, pričom trikrát výhodu domáceho prostredia budú mať tímy, ktoré po základnej časti skončili vyššie.

Začiatok nadstavby je naplánovaný na 13. júna. MFK Ružomberok vycestuje do Bratislavy na zápas proti Slovanu. Všetky zápasy budú bez divákov a kluby sa dohodli, že z Fortuna ligy po skončení sezóny 2019/2020 nikto nevypadne.

Je to perfektná správa, jedna z najlepších v poslednom období. Veľmi sa z takéhoto rozhodnutia tešíme. My všetci, tréneri a hráči sme strašne chceli sezónu dohrať,“ reagoval na uznesenie ÚLK tréner ružomberského mužstva Ján Haspra. K zúženému programu uviedol: „Je to kompromis, ktorý dáva zmysel. Musíme brať do úvahy aj majiteľov klubov, ktorí všetko financujú. Takýto model bude ekonomicky lacnejší.“

Nebudú "anglické" týždne, len „majstráky“ cez víkendy. Čo sa týka počtov striedaní, kluby neodsúhlasili prechod z troch na päť.

Takisto sa ráta s dohraním Slovnaft Cup, kde ešte zostáva semifinále a finále. Medzi štyri najlepšie tímy sa prebojovali Slovan, Dunajská Streda, Ružomberok a Zlaté Moravce. Pôvodne semifinálový žreb bol naplánovaný na 18. marca, ale kvôli pandémii koronavírusu sa neuskutočnil. „To je ďalšia skvelá informácia. Akurát ma mrzí, že ak sa dostaneme do finále, nebudú môcť s nami cestovať tak fanúšikovia ako to bolo v roku 2006, keď Ružomberok v Bratislave na Interi hral s Trnavou, či pred dvomi rokmi do Trnavy na Slovan. To bolo niečo nádherné, lenže musíme rešpektovať súčasnú situáciu,“ povedal k Slovenskému poháru Haspra.

Pripomeňme, že podľa pôvodného plánu mala Fortuna liga pokračovať v dvoch „šestkách“ 13. marca a skončiť 23. mája, teda zajtra.

Program 1. kola nadstavbovej časti – skupiny o titul: Slovan - Ružomberok, Žilina – Trnava, Dunajská Streda – Michalovce.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia