Kočky MFK Ružomberok už do prestávky zničili Nové Zámky - 7:0

"Kočky" MFK Ružomberok už do prestávky zničili Nové Zámky - 7:0

RedakciaŠport24.4.2022

Najprv v utorok ružomberské futbalistky poriadne potrápili druhý Slovan Bratislava pri Dunaji, keď vo vyrovnanom zápase prehrali tesne 1:2 a včera vo svojom „stánku“ v Ľubochni deklasovali Nové Zámky 8:1.

V súboji štvrtého a piateho družstva skupiny o titul Ružomberčanky všetko vybavili do prestávky – 7:0, keď už po desiatich minútach viedli 3:0. „Priznám sa, taký jednoznačný výsledok som nečakal, veď Nové Zámky majú skúsený tím a neinkasujú veľa gólov. Dievčatám som zdôrazňoval, aby boli trpezlivé, že možno dlhšie budú čakať na nejakú loptu v sieti súperiek. Napokon ale všetko bolo inak,“ rozhovoril sa tréner žien MFK Ružomberok Ľuboš Žihlavník. „Hneď prvé tri šance, ktoré sa zrodili z krídelných akcií, dievčatá využili. Potom sa nám hralo už oveľa ľahšie. Prvý polčas bol veľmi dobrý, dievčatá boli tiež vysoko efektívne. V druhej ´polke´ sme už tak nepokračovali, pričom došlo aj k výraznejšiemu prestriedaniu. Svoje robil tiež rozbitý terén, na ktorom viazla kombinácia. Som rád, že príležitosť dostali aj mladé hráčky. Zvlášť by som spomenul brankárku Eriku Zjarovú a Emu Ťapajákovú, tie nastúpili v základnej zostave a svojej šance sa pekne chytili. Niektoré ´baby´sa zase vrátili po dlhšom čase.“

Aj na Slovane ružomberské „kočky“ raketovo vstúpili do zápasu a po necelých dvoch minútach skórovali nástrelom Rebeky Žihlavníkovej. „Bola to nešťastná prehra. Akoby sa dievčatá zľakli rýchleho vedenia a asi dvadsať minút neboli vo svojej koži. Slovan aj vzápätí vyrovnal. V druhom polčase sme boli futbalovejším tímom, len škoda nedotiahnutých niektorých príležitostí,“ podotkol k bratislavskému vystúpeniu Ľ. Žihlavník.

I. LIGA – SKUPINA O TITUL: MFK Ružomberok - FC Union Nové Zámky 8:1 (7:0)

Góly MFK: 2. a 26. Maslová, 4. Kovalikova, 10. Malá, 23. Hrúziková, 24. R. Žihlavníková, 33. Adamčiaková, 82. Mastráková - 52. Vraukóová.

MFK: Zjarová - Červeňová (75. Unzeitigová), Konfálová (69. Planietová), Ťapajáková, Adamčiaková, Malá, Mastráková, Hrúziková (81. Bradiaková), Kovalikova, R. Žihlavníková (65. Mikulková), Maslová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia