Kojnok začal trénovať a opäť sa musel ozval problémový sval

Kojnok začal trénovať a opäť sa musel ozval "problémový" sval

RedakciaŠport13.11.2020

Tento týždeň sa po vynútenej pauze Lukáš Kojnok vrátil do spoločného tréningového procesu ružomberského mužstva. Veril, že náročné obdobie má za sebou, no včera zase smutný vychádzal z autobusu, ktorý hráčov a členov realizačného tímu dopravil z bešeňovského ihriska na štadión pod Čebraťom.

Už som myslel, že som sa dal ako tak dokopy, no opäť som zacítil bolesť v zadnom stehennom svale na ľavej nohe. O to viac ma to škrie, že išlo o posledný šprint na tréningu. Do pondelka budem mať znovu oddych a uvidíme, čo potom,“ objasňoval svoj smutný výraz v tvári 23 – ročný chalan.

V súťažnom ročníku 2018/2029 Kojnok ešte nastupoval za druholigové „béčko“, no v uplynulej sezóne si už na svoje konto pripísal devätnásť štartov v našej najvyššej súťaži, keď v osemnástich stretnutiach vybehol na „plac“ v základnej jedenástke.

Vo fortunaligovej edícii 2020/2021 má Lukáš iba štyri zápasové čiarky, tá posledná je spätá s 3. októbrom, keď ho tréner MFK Ján Haspra poslal na záverečných desať minút v dueli s ViOn – om Zlaté Moravce (2:1). „Raz je človek hore a raz zase dole,“ komentoval odchovanec lučeneckého futbalu svoj výpadok zo zápasových súpisiek. „Zo začiatku išlo len o nejaké drobné zranenie, to však vzápätí prerástlo do natrhnutého väzu v členku. Hneď o týždeň som si natiahol stehenný sval. Všetko sa to udialo na tréningoch, teda nie v žiadnom zápase.“

Svalové trampoty si automaticky vyžiadali absolútny pokoj a nemalú dávku trpezlivosti. „Nemohol som vôbec nič robiť, akurát v ´posilke´ cvičiť telo. To bolo všetko. Po zranení som začínal prakticky odznova. Chcel som sa čo najskôr vrátiť na ihrisko a teraz znovu neviem, na čom som. Už mi to ide aj na hlavu,“ dodal skleslým hlasom člen ružomberskej defenzívy, ktorý bol príjemným prekvapením fortunaligového ročníka 2019/2020.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia