Kojnokovi a Mojžišovi radosť spravili len góly

Kojnokovi a Mojžišovi radosť spravili len góly

RedakciaŠport20.1.2021

Ružomberskí futbalisti si na úvod prípravy zmerali sily s dvomi, aktuálne najlepšími tímami II. ligy. Po remíze s Liptovským Mikulášom (2:2), v utorok zverenci trénera Jána Haspru podľahli MFK Dukla Banská Bystrica 2:4. Obe stretnutia, kvôli početnejšej maródke, fortunaligista odohral voklieštenej zostave.

V 5. min., po peknom futbalovom momente, Lukáš Kojnok vtipne prelstil gólmana Dukly Matúša Hrušku. „Zbehol som si a zakričal na Žiga (Mareka Zsigmunda, poz., aut.), ten ma hneď zbadal a poslal nádhernú prihrávku. Videl som, že brankár kúsok vybehol, pokúsil som sa ho prelobovať a vyšlo to. Určite jednoduchšie bolo zakončiť, než vymyslieť takúto gólovú prihrávku,“ vravel 23 – ročný muž ružomberskej defenzívy. K samotnému zápasu podotkol: „Je to síce len príprava, no určite dobrý výsledok by potešil. Prvý polčas, keď sme hrali v ´normálnejšej´ zostave, bol lepší, no aj tam sa vyskytli ľahké straty lôpt.“

Z výsledku bol smutný aj autor druhého gólu Ruže Alexander Mojžiš, ktorý sa po priamom kope v „malom vápne“ presadil hlavou. „Chceli sme, aby to vyzeralo inak, ako proti Liptovskému Mikulášu. Nejaký čas tento zámer aj vychádzal, no škoda toľkých inkasovaných gólov. Vraveli sme si, že treba byť vzadu dôrazní, nepúšťať súpera pred bránu a k zakončeniu. Žiaľ, vypálilo to inak. Akurát, potešiť ma mohol len strelený gól,“ hodnotil Mojžiš duel, ktorý tromi presnými zásahmi preklopil Róbert Polievka.

Mladučký Jakub Luka, ktorý pod Čebrať prestúpil zo žilinského dorastu, obe zápasové próby absolvoval na poste kapitána mužstva Jána Masla, ktorý bol na listine maródov. „Keďže sme dosť kruto prehrali, moje pocity sú zmiešané. Štyri inkasované góly, to nie je pre obranu dobrá vizitka. Posledný bol dokonca môj smoliarsky vlastenec. Lopta sa tam nejako poodrážala, ja som sa chcel postaviť a rovno som trafil bránu. Bol to náročný zápas, v ktorom súper, ktorý bol efektívnejší v koncovke, nás poriadne vytrestal“ konštatoval 17 – ročný bek. Svoje pôsobenie na novej adrese Luka však vníma celkom pozitívne. „Myslím si, že som v oboch prípravných stretnutiach podal slušné výkony. Tréner Haspra odo mňa žiada dôraz a nebojácnosť v súbojoch. Chce, aby som, napriek mladému veku, bol na ihrisku lídrom,“ pripojil rodák z Oravy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia