Končí sa tiež mládežnícka zimná futbalová prestávka

Končí sa tiež mládežnícka zimná futbalová prestávka

RedakciaŠport21.2.2023

O slovo sa hlási aj I. futbalová dorastenecká liga. Už zajtra (22. februára) do jarnej časti vstúpia družstvá mladších dorastencov MFK Ružomberok domácimi zápasmi s MFK Dukla Banská Bystrica. O 11. hod. má úvodný výkop stretnutie kategórie u 17 a o 13:15 hod. za začne duel U 16.

Ružomberskej „sedemnástke“ po štrnástich jesenných kolách patri v tabuľke štvrtá priečka s 29 – bodovým ziskom, za Trenčínom (34), Slovanom Bratislava (34) a Žilinou (31). „Taký náročný zápasový program počas prípravy som ešte ako tréner pri mládeži nezažil. Chlapci si zmerali sily s obomi pražskými ´S´, so Sláviou a Spartou, tiež s Olomoucom a Baníkom Ostrava. Takéto konfrontácie ani v lige nezažijú,“ hodnotil tréner družstva Tadeáš Lacko, ktorý má k dispozícii rovnaký tím ako v jeseni, až na Róberta Petrušku, ten odišiel do Baníka Ostrava. Mladá Ruža je zatiaľ tesne za pódiom, ale nezakrýva ambíciu ísť vyššie. „Určite máme káder na medailové umiestnenie. Stále živíme, a myslím si, že reálnu, nádej aj na titul. Potrebujeme však zvládnuť súboje s najväčšími súpermi, s trojicou, ktorá je pred nami. V jeseni sme tieto zápasy prehrali,“ načrtol cieľ T. Lacko.

Ružomberskí futbalisti do 16 rokov zatiaľ ukrojili fantastický úsek aktuálneho súťažného ročníka, 11 víťazstiev – 3 remízy – 0 prehier. Na druhú Trnavu majú chlapci plus tri body o štyri viac ako tretia Žilina. „Uvidíme, ako as to vyvinie, v jeseni nám vyšlo takmer všetko. Konečné umiestnenie momentálne neriešime, vždy sa sústreďujeme na najbližší zápas,“ povedal pre náš portál tréner MFK Miroslav Latiak. Takisto v tejto kategórii si Ružomberok zmeral sily aj českými súpermi – Sigmou Olomouc, Baníkom Ostrava a Bohemiansom Praha. „Z prípravy máme bilanciu dve víťazstvá – dve remízy – jedna prehra. Zima prešla veľmi rýchlo, družstvo by malo byť dobre pripravené. Som rád, že jar môžeme otvoriť v kompletnom zložení,“ doplnil M. Latiak.

Starší dorastenci MFK Ružomberok v sobotu (25. februára) o 11. hod. hrajú v Banskej Bystrici. V aktuálnej tabuľke dolnoliptovskej „devätnástke“ patrí druhý „flek“ (26 bodov), za Trenčínom (28). Tretia je Žilina (25) a štvrtá Petržalka (25). Kým v ružomberských kádroch mladšieho dorastu zostalo takmer všetko po starom, vrchol mládežníckej pyramídy zaznamenal pohyby. Z kľúčových hráčov jesene sú v súčasnosti piati Dominik Ťapaj, Antonio Giuliano Marek, Kevin Švehla, Matúš Matej a Viktor Úradník v kabíne „áčka“, takže už menej pomôžu svojim rovesníkom. „Ja to beriem len pozitívne. Teší nás, že chalani sa etablovali do mužského futbalu. Chlapcom držím palce, aby sa nevrátili späť,“ konštatoval kouč U 19 Ondrej Vilner. Pri otázke ambícii, dorastenecký tréner reagoval nasledovne: „Pred sezónou asi nikto nečakal, že budeme tak dobre stáť. Ani doteraz sme sa však nepozerali prioritne na tabuľku, akurát vždy na najbližší zápas, veď každý víkend považujeme za malé finále. Napokon to parádne vypálilo. S rovnakou filozofiou vstupujeme i do jari. Ako to skončí, netrúfam si predpovedať. Našou jednoznačnou prioritou je, aby sa chlapci rozvíjali a výkonnostne rástli. Aby sa nám darilo ich postupne posúvať do A mužstva. Samozrejme, každý by si želal pohybovať sa na najvrchnejších priečkach.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia