Konečne víťazstvo!

Konečne víťazstvo!

RedakciaŠport20.3.2021

V 2. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy, skupiny o udržanie, ružomberskí futbalisti zdolali Michalovce 2:0. Po takmer štyroch mesiacoch, od 28. novembra 2020 (Ružomberok – Nitra 3:0), opäť v kabíne MFK zaznel víťazný pokrik.

Som strašne rád, dlho sme sa trápili a čakali na tri body. Navyše máme za sebou katastrofálny týždeň. Bol som aj bez Jana Haspru, čo bolo pre mňa veľmi ťažké. Našťastie sme zápas zvládli a za druhý polčas som hrdý na chlapcov, ako sa zdvihli.“ Aj tieto slová zazneli po stretnutí z úst asistenta domáceho trénera Mareka Saparu, ktorý dnes šéfoval ružomberskej lavičke, pretože hlavného kouča „stiahol z obehu“ COVID-17. Avšak nielen jeho, zákerný vírus napadol i ďalších členov realizačného tímu a takisto nahlodal kabínu.

Prvý polčas bol celkove dosť fádny, bez akéhokoľvek vzruchu pred bránami. Hostia v strede poľa slušne kombinovali, lepšie si rozumeli s loptou, avšak do domácej šestnástky sa nedostávali. Liptáci pôsobili zakríknutým a kostrbatým dojmom. Boli nepresní, ťažko čitateľní, akoby svoj zápasový plán zabudli v šatni.

Úvodné dejstvo bolo maximálne diétne, bez gólovej šance. Akurát jedna lopta letela medzi žrde, keď po polhodine hry „propagačne“ do stredu domácej brány namieril Popovits.

Do druhej „polky“ prišiel na „plac“ úplne iný Ružomberok. Zdravo nabudený a s ofenzívnou gurážou. V 50. min. prenikajúceho Brenkusa pred vlastným „veľkým vápnom“ poslal zozadu na zem Soler a keďže videl už druhú žltú kartu, nasledovala ružomberská presilovka. V 63. min. Regáli potiahol rýchly brejk po ľavej strane, pred bránou našiel Gereca, ktorý zblízka otvoril skóre – 1:0. V 78. min. bol to opäť Regály, ktorý vďaka svojmu dôrazu využil zaváhanie Bednára, krásne loptu naservíroval Kubíkovi a 19 – ročný mladík sa odvďačil premiérovým nástrelom v najvyššej súťaži – 2:0. Mužstvo spod Čebraťa skvele zvládlo aj záver, pričom Zemplínčanom nedovolilo absolútne nič.

Marek Sapara, asistent trénera Ružomberka: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi zlý. Nič z toho, čo sme si prichystali, nám nevychádzalo. Michalovce v tejto časti stretnutia boli aktívnejšie, sebavedomejšie. Málo našich hráčov si dovolilo ísť nad rámec svojej kľudnej zóny. Cez prestávku sme museli zvýšiť hlas v kabíne, aby si chlapci začali veriť. Druhý polčas mužstvo začalo aktívnejšie, z čoho pramenila aj červená kartu. Už sme si viac dovolili, boli sme tiež odvážnejší.“

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (0:0)

Góly: 63. Gerec, 78. Kubík. Rozhodovali: Prešinský – Košecký, Gallo. Žlté karty: Múdry, Kojnok, R. Kružliak, Brenkus, Zsigmund - Soler. Červená karta: 50. Soler po druhej žltej. Bez divákov.

Ružomberok: Červeň – Kojnok (72. Filinský), J. Maslo, Čurma, Mojžiš – Múdry 69. Kochan), Zsigmund, Brenkus (89. Luterán) – Gerec, Regáli (89. Boďa), R. Kružliak (69. Kubík).

Michalovce: Markovič – Siopos (73. Sharani), Soler, Vaško, Vojtko – Bednár, Adekuoroye – Phillips (87. Žofčák), Oshima (87. Neofytidis), Popovits (65. Magda) – Tandir (77. Trusa).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia