Konečný rezultát RBK 2020

Konečný rezultát RBK 2020

RedakciaŠport5.4.2021

Spoznali sme výsledky 3., kvôli pandémii mimoriadne špecifického, ročníka Ružomberskej bežeckej ligy (RBL). Do konečného zúčtovania, v zmysle propozícií, boli zahrnutí len tí pretekári, ktorí si v kategóriách od žiactva až po veteránov pripísali štyri preteky a u detí tri.

Keďže reálne sa uskutočnili iba dva „podniky“, v auguste Bežecké kritérium na Základnej škole Zarevúca a v septembri Večerný beh, ďalšie štarty bežci museli absolvovať v rámci virtuálnej ponuky, ktorá pozostávala zo šiestich trás.

Celkove sme narátali 526 pretekárov, z nich len 28 splnilo podmienky RBL, čo spôsobil nižší záujem o virtuálnu časť, ktorá bola absolútnou novinkou. Nechceli sme ligu anulovať, preto sme ju takouto formou zavŕšili. Do celkového poradia sa zarátavalo šesť najlepších výsledkov. V detských kategóriách sme na jednotlivých pretekoch a ani celkove nerobili poradie. Chlapci a dievčatá, ktorí absolvovali sedem-osem pretekov obdržia zlaté medaily, päť-šesť strieborné a minimálne tri bronzové,“ informoval Ľuboslav Palguta z Občianskeho združenia Ružomberok v pohybe, ktoré zastrešuje RBL.

Rok 2019, keď sme ešte nepoznali COVID-19, počet pretekárov na všetkých kolách RBL sa vyšplhal na číslo 2171 a celková klasifikácia obsahovala 144 mien.

V súčasnosti ťažko odhadnúť, kedy epidemiologická situácia dovolí znovu spustiť hromadné športové podujatia, vrátane bežeckých eventov. A tak organizátori RBL sa zaoberajú aj ďalším netradičným formátom. „Nechceme len čakať, preto sa zamýšľame nad virtuálnym prológom, ktorý by otvoril RBL 2021. Vopred by boli vypísané trate pre jednotlivé kategórie. Každému na základe prihlásenia by sme pridelili presný čas štartu. Svojim spôsobom by išlo o časovku. Takto sa tiež vylúči združovanie ľudí na jednom mieste. Asi ako najvhodnejšia lokalita nám vychádza areál TJ Máj Černová,“ objasnil netuctový zámer Palguta.

Víťazi RBL 2020 – najmladší žiaci: Suchoň (MFK Ružomberok), mladšie žiačky: M. Horváthová (Ružomberok), starší žiaci: Štrba (Ružomberok), dorastenky: Ema Dvorštiaková, muži do 39 rokov: S. Dvorštiak, 40 – 49 rokov: Ľ. Palguta, 50 – 59 rokov: D. Dvorštiak (všetci Ružomberok v pohybe), ženy od 35 do 49 rokov: Kľačková (Flash Runners Ružomberok).

Zlaté medaily – deti 1: Š. Palguta (Ružomberok v pohybe), A. Suchoňová (Ružomberok), deti 2: J. Palguta (Ružomberok v pohybe), deti 4: E. Krška, T. Krška (obaja Ružomberok), Plaskúr (všetci Ružomberok), D. Palguta (Ružomberok v pohybe), N. Horváthová (Plavecký oddiel Ružomberok), T. Suchoňová (Ružomberok).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia