Koniareň hostí republikový šampionát žiačok

Koniareň hostí republikový šampionát žiačok

RedakciaŠport8.6.2022

Od piatku do nedele (10. - 12. júna) sa v športovej hale Koniareň budú konať majstrovstvá Slovenska žiačok (U 14). Na záverečnom turnaji Final Eight sa predstavia: ŠBK Šamorín, BK Slovan Bratislava, BK AŠK Slávia Trnava, Young Angels Košice, Piešťanské Čajky, AKAPO Lučenec, BK ŠKP 08 Banská Bystrica a domáce družstvo MBK Ružomberok. V otváracom zápase (v piatok) o 11. hod. Ružomberčanky nastúpia proti Šamorínu.

„Radi by sme do hľadiska pritiahli, čo najviac detí zo škôl. Chceme, aby prišli naše dievčatá povzbudiť a tak na vlastné oči videli, ako vyzerajú basketbalové zápasy. Tu je i cesta, ako pritiahnuť ´decká´ do našich prípraviek,“ uviedol Jozef Smolek, ktorý je vedúci mládežníckej sekcie MBK Ružomberok a manažér a asistent trénerky družstva žiačok Ivety Bielikovej (druhou asistentkou je Elena Mozgová).

Hostiteľov republikového šampionátu mrzí, že kolektív nemôže nastúpiť v plnej sile. „V kompletnom zložení by sme s majstrovstvami Slovenska spájali aj najvyššie ambície. Veď s mimoriadne silným a dobre stavaným tímom Young Angels Košice sme počas sezóny zo vzájomných zápasov mali pozitívnu bilanciu. Lenže potom nám vypadli štyri kľúčové dievčatá a dve nám budú chýbať aj na finálovom turnaji, čo je citeľné oslabenie. Výsledky sú vždy veľkou motiváciou, z môjho pohľadu ako šéfa mládežníckej sekcie, za najdôležitejšie považujem výkony jednotlivých hráčok, ktoré môžu naznačiť i veľa do budúcnosti,“ pripojil J. Smolek.

Do Koniarne mládežnícky šampionát zavíta po štyroch rokoch. V júni 2018 sa tu zišli najlepšie kolektívy starších minižiačok a z titulu sa tešili domáce dievčatá pod vedením Antona Panisa.

Program M SR – piatok: o 11:00 hod. (A zápas): Ružomberok – Šamorín, o 13:00 hod. (B): Slovan – Trnava, o 15 hod. (C): Košice – Piešťany, o 17:00 hod. (D): Lučenec – Banská Bystrica, sobota: o 9:00 hod. (E zápas): porazený A – porazený B, o 11:00 hod. (F): porazený C – porazený D, o 13:00 hod. (G): víťaz A – víťaz B, o 15:00 hod. (H): víťaz C – víťaz D, nedeľa: o 9:00 hod. o 7. miesto: porazený E – porazený F, o 11:00 hod. o 5. miesto: víťaz E – víťaz F, o 13:00 hod. o 3. miesto: porazený G – porazený H, o 15:00 hod. finále: víťaz G – víťaz H.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia