Koniec doby temna v hale na Poľnej

Koniec doby temna v hale na Poľnej

RedakciaŠport19.5.2020

Prišlo aj na halové športy. Od zajtra (20. mája) sa otvárajú všetky vnútorné športoviská pre kluby. Po desaťtýždňovej absolútnej výluke, znovu ožije aj ružomberský podkošový stánok Koniareň. Nie však tréningami žien, ktoré už majú po sezóne.

Niektoré mládežnícke družstvá nabehnú od zajtra a po nich ďalšie. Postupne sa chceme vrátiť do starých koľají,“ informoval nás výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

V basketbale zatiaľ predčasne skončili iba dve najvyššie súťaže dospelých, teda SBL mužov a extraliga žien, všetky ostatné boli len pozastavené. „Celková situácia sa mení dosť dynamicky a zatiaľ nemáme žiadne informácie čo Slovenská basketbalová asociácia (SBA) zamýšľa s ďalšími súťažami. Takže, musíme si počkať,“ pripojil Popelka.

Tréner Anton Panis vedie dva ružomberské tímy žiačky a mladšie žiačky a oba si vybojovali aj účasť na finálových turnajoch o majstra republiky. „Jedna i druhá kategória začína už v stredu. Vonku sme sa nestretávali, dievčatá dostávali individuálne plány, keby sme boli aj spolu, robili by sa takmer to isté. Som rád, že som znovu v práci a môžem robiť to, čo ma baví. Neviem si však veľmi predstaviť reštart sezóny. Hlavne po dva a polmesačnej prestávke, čiže dlhšej než sú letné prázdniny, mať pred sebou vrchol sezóny - ´Slovensko´. Uvidíme čo nám narysuje SBA. Osobne skôr by som sa prikláňal k ukončeniu súťaží, s tým, že radšej sa pomaly a zmysluplne pripravme na ďalší ročník. Samozrejme, budeme rešpektovať, aké padne rozhodnutie,“ uviedol Panis.

Dodajme, že na finálové turnaje sezóny 2019/2020 sa prebojovali aj ďalšie dve družstvá podkošovej Ruže - staršie minižiačky (Iveta Bieliková) a mladšie minižiačky (Igor Vanko).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia