Kontinuita Okolo Liptova pokračuje

Kontinuita Okolo Liptova pokračuje

RedakciaŠport3.8.2022

Klub nadšencov amatérskej cyklistiky Ružomberok a obec Likavka pripravili už 43. ročník cykloturistického podujatia Okolo Liptova.

Zajtra (4. augusta) sa jeho účastníci sa začnú schádzať na futbalovom ihrisku OŠK Likavka, kde tradičný podnik opäť rozloží svoj hlavný stan.

Riaditeľ podujatia a jeho hlavný ťahúň Róbert Fajta ešte nie tak dávno zvažoval, či na úctyhodnú reťaz pridá aj ďalší článok. Niežeby to chcel „zabaliť“, ale kvôli bezpečnosti účastníkov. „Za súčasnej premávky ísť so šeťdesiatimi-sedemdesiatimi cyklistami do Liskovej a do Liptovskej Teplej, nie je veru jednoduché. Zase ma však presvedčilo, keď ľudia volali, že kedy akcia bude, že chcú prísť. Takže pokračujeme, no musíme si dávať veľký pozor,“ vysvetľoval Fajta.

V piatok to bude klasika okolo Liptovskej Mary, keď sa vyberieme smerom na Jalovec, Liptovské Matiašovce a späť. Ide o 80 km trasu. V sobotu nás, po Cyklokorytničke čakajú lúžňanské meandre, potom Železnô a ak bude záujem, vyšliapeme i na Magurka. Nazbierame nejakých 70 ´kilákov´. Nedeľa už bude ľahšia, naplánovaná je trasa do Hrabova, Čutkova a cez Hrboltovú a Rybárpole späť. Prvý raz sme do programu zaradili aj pešiu túru, a to v sobotu na Veľký Choč. Reagovali sme na na požiadavku ľudí. Vždy začíname o deviatej hodine ráno," odkryl pripravený program prvý muž Okolo Liptova.

Už pravidelne je nahotovaný tiež sprievodný program, vrátane opekačky, či rôznych súťaží.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia