Kontúry rozbehu amatérskej koženej

Kontúry rozbehu amatérskej "koženej"

RedakciaŠport15.5.2021

Vo štvrtok rokoval výkonný výbor Liptovského futbalového zväzu a nosnou témou bol ďalší osud súťažného ročníka 2020/2021.

Prijali sme návrh športovo-technickej komisie. Všetky súťaže chceme znovu spustiť posledný májový, alebo prvý júnový víkend. Dohodli sme sa, samozrejme, ak to epidemiologická situácia dovolí, že u mužov by bol naplnený jesenný program, čiže išlo by o dve kompletné kolá, plus pár dohrávok. Po nich by sme poznali postupujúce i zostupujúce celky. V prípade, že by kluby na postupových, resp. zostupových priečkach mali rovnaký bodový zisk ako ďalšie mužstvá, odohrali by medzi sebou jarné odvety, podľa vyžrebovania. U mládeži sa ráta s viac kolami, s tým, že tieto súťaže by skončili do 30. júna 2021,“ informoval náš portál predseda Liptovského futbalového zväzu (LFZ) Igor Repa.

LFZ je pripravený, podobne ako pred rokom, v priebehu júna a júla spustiť u „dospelákov“ Letný pohár, uvidí sa však, aký bude záujem medzi klubmi. Tie sa už teraz môžu prihlasovať.

Stredoslovenský futbalový zväz (SsFZ) stanovil reštart súťaží mužov na 29. a 30. mája. Známe sú termíny dohrávok a na 20. a 27. júna zväz určil dátumy zápasov posledných dvoch jesenných kôl tretej, štvrtej a piatej ligy. V najbližších dňoch by mali byť takisto známe podmienky pokračovania mládežníckych súťaží.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia