Kopec zákazov, ale elitné súťaže v piatich kolektívnych športoch dostali naďalej zelenú

Kopec zákazov, ale elitné súťaže v piatich kolektívnych športoch dostali naďalej zelenú

RedakciaŠport11.10.2020

Od 15. októbra sa na Slovensku nebudú môcť konať žiadne hromadné podujatia vrátane športových. Výnimku dostalo akurát päť najvyšších kolektívnych súťaží - futbalová, hokejová, volejbalová, hádzanárska a basketbalová. Tie môžu ďalej pokračovať za podmienky, že sa uskutočnia bez divákov a hráči alebo hráčky budú pred zápasmi pretestovaní na COVID-19. Takéto rozhodnutie dnes (11. októbra) oznámil Ústredný krízový štáb SR.

Tento verdikt sa bytostne dotýka aj ružomberského top športu, futbalistov vo Fortuna lige a družstva žien v basketbalovej extralige.

Netajím, veľmi netrpezlivo sme čakali na závery krízového štábu, osobne som milo prekvapený, že to aspoň takto dopadlo. Zo všetkých možných variant, je to pre futbal asi tá najoptimálnejšia. Ťažko momentálne povedať, ako mužstvá zvládnu testovanie, keďže bude to finančne veľmi náročné. Lenže, keď chceme v rozbehnutej sezóne pokračovať, nič iné nám nezostáva. Konkrétne podmienky sa určite dozvieme v priebehu budúceho týždňa od Únie ligových klubov. Zatiaľ sme v takom móde, že pokračujeme ďalej, momentálne nič v tréningovom procese nemeníme,“ komentoval čerstvú informáciu kouč A tímu MFK Ružomberok Ján Haspra a jedným dychom pripojil: „Odpadol mi kúsok kameňa zo srdca, no časť sa tam ešte stále drží, lebo v súčasnej situácii zo dňa na deň sa ešte všetko môže zmeniť. Teraz sme tak nastavení, že pokračujeme ďalej.“

Tréner ružomberských basketbalistiek Juraj Suja, včera po stretnutí 3. kola najvyššej súťaže pod ženskými košmi proti Popradu (121:37), podotkol, že pevne verí a modlí sa, aby to nebol posledný zápas pred dlhšou prestávkou. Na konkrétnu podobu nového usmernenie si ešte chcel počkať, ale obrazne aspoň jemne skákal od radosti. „V tejto chvíli nikto nevie, akí testy treba absolvovať, takisto kedy, koľko hodín pred zápasom. Je tu ale šanca, ktorej sa musíme chopiť všetkými desiatimi, aby sa zrealizovala. Inak by to bola záhuba pre celý basketbal, v neposlednom rade i pre reprezentáciu. Hoci šport nefunguje ako má, aspoň niečo bliká v našej krajine. Celkove opatrenia sú dosť tvrdé, no verím, že za dva-tri týždne budeme vidieť výsledky,“ povedal pre náš portál Suja, šéf realizačného tímu žien MBK Ružomberok a takisto tréner slovenskej ženskej reprezentácie.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia