Korona stopla podkošovú Ružu

Korona stopla podkošovú Ružu

RedakciaŠport30.10.2020

Sobotňajšie stretnutie v Banskej Bystrici s BK ŠK UMB, ani stredajšie doma proti ŠKP 08 Banská Bystrica sa neodohrajú a z dôvodu preventívnej karantény družstva sú odložené na neurčito. Tak znie oficiálne stanovisko MBK Ružomberok.

Ružomberské basketbalistky dnes okolo obeda absolvovali testovanie na COVID-19, ako povinnú jazdu pred zajtrajším pôvodne naplánovaným stretnutím 6. kola ženskej extraligy pod Urpínom. Keď zostávala asi polhodinu do odoberania vzoriek, asistent trénera Ruže Michal Porubčan myslel predovšetkým na večerný tréning a extraligový duel v Banskej Bystrici. „Čo sa týka predchádzajúceho zápasu proti Young Angel Košice, ktorý nebol z našej strany vydarený, detailne si ho rozoberieme, keď sa do práce vráti tréner Juraj Suja. Tento týždeň sme sa povenovali aj kondičke a hlavne streľbe, ktorá minulú sobotu dievčatá nezdobila. So Sujom sme si takisto prebrali, čo chceme v Bystrici hrať,“ rozprával Porubčan.

Po testovaní však musel Porubčan na najbližšie „majstráky“ zabudnúť a nateraz prerušil i tréningový proces.

Minulý piatok bol na koronavírus pozitívne testovaný hlavný kouč Suja, v utorok pribudla prvá hráčka a dnes ďalšia. Navyše aktuálny káder MBK sa zúžil i o Evu Škvarekovú. Magnetická rezonancia totiž potvrdila roztrhnutie predného krížneho väzu v kolene. Už najbližší utorok 19 – ročnú basketbalistku čaká operačný zákrok.

Keďže po 7. kole extraligu preruší reprezentačná prestávka, najbližšie sa družstvo predstaví, ak všetko bude v poriadku, 15. novembra v Spišskej Novej Vsi.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia