Korona Tour de Liptov nevzala

Korona Tour de Liptov nevzala

RedakciaŠport29.7.2020

Ešte pred mesiacom visel veľký otáznik nad vstupom cykloturistickej akcie Okolo Liptova do piatej desiatky. „Rozhodli sme sa až na poslednú chvíľu, presne pred tromi týždňami. Keďže sa uvoľnili opatrenia týkajúce sa organizovania športových, turistických a kultúrnych podujatí, povedali sme sa, že ideme do toho. Určite aj nám by bolo ľúto, ak by sa tradícia, ktorá zatiaľ nemala žiadnu pauzu, prerušila, no hlavne ide o našich skalných účastníkov. Tí na takéto stretnutie čakajú,“ vysvetľoval Róbert Fajta, predseda Klubu nadšencov amatérskej cyklistiky (KNAC), ktorý „Tour de Liptov“ organizuje spolu s obcou Likavka.

Už zajtra (30. júla) poobede sa rekreační vyznavači bicyklov budú schádzať v areáli OŠK Likavka, aby v piatok naostro odpálili 41. kapitolu obľúbeného podujatia. Už prvý deň bude unikátny. „Našim Korýtkom sa po hlavnej železničnej trati zavezieme do Kráľovej Lehoty, odtiaľ sa na bicykloch bude pokračovať na Čierny Váh a potom budeme šliapať späť. V sobotu sa už tradične vydáme okolo Liptovskej Mary, keď zavítame aj do Pavčinej lehoty či Svätého Kríža. Na záver v nedeľu je viac ponúk, zväčša pôjde o ľahšie trasy. Samozrejme, opäť nebude chýbať ani sprievodný program,“ dorozprával R. Fajta.

V Likavke si pravidelne dávali rande aj českí cykloturisti, no na zraz zavítali aj záujemcovia z Ukrajiny a Poľska. Teraz organizátori vzhľadom na špecifickú situáciu v súvislosti s koronavírusom, pozvánky do zahraničia neadresovali.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia