Korunované úsilie F. Makónyiho

Korunované úsilie F. Makónyiho

RedakciaŠport10.1.2022

Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 18 rokov na turnaji MEVZA v slovinskom Maribore (6. - 8. januára) obsadili šiestu priečku, čím si zabezpečili účasť v ďalšej fáze kvalifikácie (21. - 24. apríla) o postup na júlové majstrovstvá Európy v gruzínskom Tbilisi.

Súčasťou nášho mladého „nároďáku“ bol aj člen VK One Ružomberok Filip Makónyi. „Samozrejme, bol to zatiaľ môj hráčsky vrchol,“ pritakal 16 – ročný, 195 cm vysoký smečiar. „Podujatie sa mi veľmi páčilo, v mojom prípade jednoznačne išlo aj o zbieranie cenných skúseností. Som veľmi rád, že ďalej môžeme bojovať o európsky šampionát.“

Momentálne prvák na ružomberskom gymnáziu sa len vlani v auguste dostal do povedomia členov realizačného tímu našej „osemnástky“. „Bol to Pohár mládeže Slovenskej volejbalovej federácie na antuke v Piešťanoch, kde si ma všimli reprezentační tréneri. Vzápätí nasledovalo pozvanie na prvý zraz, ktorý sa konal v októbri a potom som absolvoval aj všetky ostatné. Na jednej strane môžem povedať, že pozvánka do národného družstva ma milo prekvapila, no netajím, sám som sa o to veľmi snažil. Do kolektívu som sa rýchlo začlenil, navyše viacerých chlapcov som už predtým poznal. Sme veľmi dobrá partia,“ rozprával ďalej talentovaný chalan spod vysokej siete.

V Maribore Slováci najprv podľahli Izraelu 1:3 a Čechom 0:3. Potom nasledovali dve víťazstvá, nad Cyprom 3:0 a Maďarskom 3:1. Na záver v súboji o 5. miesto nestačili na Chorvátsko – 0:3. „Chýbal som akurát proti Cypru, ktorý bol považovaný za ´papierového´ outsidera turnaja. Všetky ostatné stretnutia som odohral,“ pripojil Makónyi.

Filip sa volejbalu venuje tretí rok. „Priviedli ma k nemu rodičia, spoločne sme si chodili zahrať do telocvične. Potom som začal navštevovať volejbalový krúžok na ružomberskom gymnáziu a mojim prvým klubom bol Liptovský Mikuláš. Odtiaľ som prestúpil do VK One.“

V Ružomberku tento ambiciózny chalan hráva za družstvá kadetov a juniorov, ktoré vedú Radovan Kalina a Peter Pytel.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia