Kostadinov má za sebou reparáciu menisku

Kostadinov má za sebou "reparáciu" menisku

RedakciaŠport4.9.2020

Včera som pricestoval na Slovensko, najprv to bol let zo Skopje do Viedne a odtiaľ som pokračoval autom. Momentálne som vo svojom ružomberskom byte v domácej karanténe. Po piatich dňoch ma čaká testovanie na COVID-19 a keď výsledok bude negatívny, môžem zase zavítať na štadión medzi chlapcov. O nákupy potravín sa mi zatiaľ bude starať Matej Čurma. Len mu zatelefonujem, čo potrebujem a on všetko prinesie pred dvere,“ rozhovoril sa dnes ružomberský stredopoliar a reprezentant Severného Macedónska Tihomir Kostadinov, ktorý si „domov“ odskočil kvôli operácii menisku na ľavej nohe.

Koleno ma bolelo už vyše dva mesiace, skúšal som to zvládnuť bez operácie, no nešlo to. Viacerí lekári, čo videli výsledky magnetickej rezonancie, povedali, že zákrok je nevyhnutný, lebo inak sa budem iba trápiť,“ pokračoval Kostadinov.

Koleno 24 – ročného futbalistu, ktorý v najvyššej slovenskej súťaži odohral presne sto zápasov a z toho 79 v ružomberských farbách (predtým 21 za ViOn Zlaté Moravce), zradilo v 17. júna v prvom semifinálovom stretnutí Slovnaft Cupu v Dunajskej Strede. Odvtedy mu vkuse znepríjemňovalo život. „Nešlo o žiadny náročný, či nebezpečný súboj, žiaľ zle som na nohu doskočil a cítil som pichnutie v kolene.“

Pod nôž člen Hasprovej družiny išiel v nemocnici v Skopje. „Ľudia z našej reprezentácie mi ponúkli túto možnosť, tak som ju využil. ´Robili´ ma 25. augusta,“ dozvedeli sme sa ďalej.

Tihomir verí, že čo najskôr zase vybehne na zelený trávnik. „Doktori vraveli, že po troch týždňoch od operácie je možné začať pomaly trénovať. Dúfam, že za nejaký mesiac sa dám úplne do poriadku a vrátim sa aj do zápasového rytmu. Takže podstatnú časť jesennej časti by som mal stihnúť.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia