Kostadinov  najprv EURO preberal so starou mamou

Kostadinov najprv EURO preberal so starou mamou

RedakciaŠport24.6.2021

Včera som sa vrátil domov, momentálne v našej dedinke Miravci sedím so svojou 85 – ročnou babkou a rozprávame sa o európskom šampionáte. Pýtam sa, ako to oni doma videli. Keďže ortuť v teplomere vystúpila aj na 42 stupňov, žiadne vínko neprichádza do úvahy, pijeme len čistú studenú vodu, aby nás zvnútra aspoň jemne schladila. Večer si však nejaké pivo otvorím, no víno v takejto horúčave neprichádza do úvahy,“ zveril sa nám do telefónu 25 – ročný stredopoliar MFK Ružomberok Tichomír Kostadinov, ktorý reprezentoval Severné Macedónsko na majstrovstvách Európy.

Jeho národný tím pri historickom debute na kontinentálnom šampionáte, najprv podľahol Rakúsku 1:3, potom Ukrajine 1:2 a na záver Holandsku 0:3. Kostadinov naskočil do prvého a tretieho stretnutia. „Podľa mňa, nejaký ´bodík´ sa dal uchmatnúť. Aj keď sme narazili na veľké mužstvá. V takýchto zápasoch rozhoduje každý detail. S predvedenou hrou fanúšikovia boli spokojní, lenže celkove v našej kabíne vládlo trochu sklamanie. Aj tak, bol to zatiaľ môj najväčší športový zážitok v hráčskej kariére. Určite som si ´Európu´ užil.“

Rodákovi zo Skopje najdlhšie v pamäti zostane posledný zápas v Amsterdame proti Holandsku. „Krásny štadión, úžasná atmosféra a napokon išlo aj o reprezentačnú rozlúčku našej ikony Gorana Pandeva,“ odkryl svoje pocity Kostadinov.

Kluboví kolegovia reprezentanta Severného Macedónska v príprave na novú sezónu zarezávajú od 14. júna. „Budem mať dva-tri týždne voľna, presný termín návratu do Ružomberka si ešte dohodnem s trénermi. Voľno chcem tráviť s celou rodinou a možno odskočím do Grécka k moru na štyri-päť dní. Takýto oddych už bol nevyhnutný. Veď sme boli 25 dní vkuse zavretí v hoteli. Nedalo sa vyjsť ani von. Bolo to mimoriadne náročné, predovšetkým po psychickej stránke. Treba si už vyvetrať hlavu. Nuž a potom sa zase začnem individuálne pripravovať,“ pripojil Tichomír Kostadinov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia