Kostadinov sa tešil po vyše šestnástich mesiacoch

Kostadinov sa tešil po vyše šestnástich mesiacoch

RedakciaŠport13.12.2020

V 51. min. Takáč sa v rohu šestnástky hostí pohral so Sommerom a Müllerom, vzápätí šikovne loptu odcentroval pred bránu a ružomberský stredopoliar Kostadinov poslal Hasprovu družinu do vedenia. Výsledok 1:0 vydržal do 74. min., keď vyrovnanie zariadil striedajúci Ramirez.

Zvolil som dobrý výber miesta a Dalibor Takáč to zvládol vynikajúco. Veru, perfektne ma našiel medzi dvomi stopérmi. Mne sa zase ideálne podarilo loptu uložiť do siete,“ opísal veľmi pekný moment Tichomir Kostadinov, ktorý si konečne užíval gólovú radosť. „Po dlhom čase som skóroval, no mrzí ma, že sme nevyhrali. Bol to náročný zápas, v nepríjemnom počasí, na ťažkom teréne, proti súperovi, ktorý ide za titulom. Dunajská Streda má obrovskú hráčsku kvalitu. Objektívne treba povedať, že remíza je spravodlivá, no som smutný, že zápas sa nedotiahol do víťazného konca. Škoda vyrovnávajúceho gólu, no dalo sa aj druhýkrát skórovať. Prvý polčas bol bez šancí, priniesol tiež dosť strát lôpt v strede poľa, či na krajoch, v druhom sa už kvalita stupňovala. Fyzicky sme dobre pripravení, ale väčšia kvalita nám chýbala v súperovej šestnástke,“ rozprával 24 – ročný reprezentant Čiernej Hory.

Kostadinov poriadne musel zaloviť v pamäti, pri otázke, kedy naposledy hlavou napol sieť. „Asi to bolo v tíme našej reprezentačnej ´dvadsaťjednotky´ v zápase proti Arménsku. Ale aj môj posledný gól v lige bol už poriadne starý. Mám však za sebou veľmi náročný rok, trápili ma zranenia, absolvoval som operáciu menisku, takisto svoje urobila korona,“ dodal Balkánec, ktorý ťahal strelecké suchoty od 10. augusta 2019, keď skóroval proti Žiline (2:3).

Muž, ktorý je skôr tvorcom hry, a nie útočné „kladivo“ po sobote má na svojom konte desať presných trief, z toho deväť v ružomberských farbách. Predtým (v sezóne 2016/2017) sa raz trafil „do čierneho“ ako hráč ViOn – Zlaté Moravce.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia