Kostadinov zostáva v domácom väzení

Kostadinov zostáva v domácom "väzení"

RedakciaŠport21.5.2020

Futbalisti MFK Ružomberok od stredy, po ďalšom uvoľnení opatrení súvisiacich s koronavírusom, prepli v tréningovom procese na vyšší rýchlostný stupeň. Hlavnému koučovi Jánovi Hasprovi stále chýba jediný legionár, ktorý po vypuknutí epidémie odcestoval do svojej vlasti, Tihomir Kostadinov.

Severomacedónec mal na 19. mája zabukovanú letenku zo Skopje do Budapešti, no napriek tomu zostal na svojej domácej adrese, v dedinke Miravci, neďaleko mesta Gevgelija.

Žiaľ, nič sa nezmenilo, lietadlá zo Skopje naďalej nepremávajú a hovorí sa, že letiská nebudú otvorené ani ďalší týždeň. Navyše stále sú zatvorené aj všetky naše hraničné prechody, teda nedá sa vôbec vycestovať. Nateraz tento zákaz platí do nedele, lenže môže byť zase predĺžený,“ vysvetľoval 24 – ročný stredopoliar Ruže.

Kostadinov zvažuje aj vzdušnú trajektóriu zo Sofie do Viedne. „To by sa však takisto museli otvoriť hranice. Azda sa tak stane budúci týždeň, ale nikto nevie. Samozrejme, pred odchodom by bolo mojou povinnosťou otestovať sa na COVID-19.“

Hráč, ktorý má na svojom konte 96 ligových duelov v najvyššej slovenskej súťaži (vo farbách Ružomberka a Zlatých Moraviec), je podobne ako jeho spoluhráči mimoriadne zvedavý na verdikt zajtrajšieho Prezídia Únie ligových klubov, ktorá rozhodne o osude Fortuna ligy ročníka 2019/2020. V prípade kladného stanoviska, bude aj Tihomir veľmi intenzívne hľadať spôsoby, ako sa vrátiť na Slovensko. Ružomberský klub si v tomto smere všetky povinnosti splnil, hráčovi poslal potrebné „papiere“, aby mohol opustiť svoju krajinu.

Na záver sme sa ešte Kostadinova spýtali na tamojšie počasie a pohybové aktivity. „Dlho tu bolo veľmi pekne, ale od včera prší. Nuž a naďalej chodím individuálne trénovať na miestne ihrisko,“ dozvedeli sme sa po telefóne.

Ešte dodajme, že reprezentant Severného Macedónska, ktorý pod Čebrať zavítal v júli 2017, má s Liptákmi platný kontrakt do 30. júna 2021.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia