Kovový hetrik M. Pitáka

"Kovový" hetrik M. Pitáka

Ján SvrčekŠport14.5.2024

Za účasti 20 chlapcov a 19 dievčat sa v herni ŠKST Ružomberok na Žilinskej ceste konali majstrovstvá Žilinského kraja v stolnom tenise mladšieho žiactva.

Domáci talent Michal Piták svoje všetky tri vystúpenia pretavil v medailové zisky. Dvakrát bol zlatý, v dvojhre a v mixe s Michaelovou Brišovou (TJ Oravská Lesná) a strieborná medaila ho zdobila na krku v chlapčenskej štvorhre s Branislavom Šuchom (KST ZŠ Turčianskej Teplice).

Ide o perspektívneho stolného tenistu, ktorý je momentálne posledný rok v tejto vekovej kategórii. Na krajských majstrovstvách bola nasadený ako dvojka, takže právom sa od chlapca čakali medailové umiestnenia. Jedna vec sú však ´papierové´ predpoklady, no za stolom si všetko musel sám uhrať,“ uviedol Pitákov tréner Michal Mikušiak.

Finálové výsledky finále – chlapci dvojhra: Piták (ŠKST Ružomberok) – Vráblik (KST ZŠ Turčianske Teplice) 3:0, štvorhra: Piták, Šuch (KST ZŠ Turčianske Teplice) – Vráblik, Vršanský (TT klub Žilina) 0:3, zmiešaná štvorhra: Brišová (TJ Oravská Lesná), Piták – Ružičková (TT klub Žilina), Vršanský 3:1.

Foto: Matej Uličný

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia