Krajčírik chytal proti Litve a Severnému Írsku

Krajčírik chytal proti Litve a Severnému Írsku

RedakciaŠport9.9.2021

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov počas asociačného termínu odohrala dve kvalifikačné stretnutia o postup na majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať v roku 2023 v Rumunsku a Gruzínsku. V Nitre náš mladý „nároďák“ zdolal Litvu 3:1 a v Lurgane prehral so Severným Írskom 0:1. V oboch dueloch medzi slovenskými žrďami stál ružomberský gólman Ivan Krajčírik, ktorého súperi prekonali akurát z pokutových kopov.

Samozrejme, že som za obe šance veľmi vďačný. Pre mladého brankára sú to takisto ďalšie skúsenosti. Zápasy, boli dosť podobné a náročné na koncentráciu. Škoda tých penált,“ rozprával Krajčírik, ktorý sa včera večer o siedmej vrátil domov, do Liptovského Mikuláša z reprezentačnej misie.

Slováci mali ambíciu pripísať si do tabuľky, kde ich ďalšími súpermi budú aj Španielsko, Rusko a Malta, plný počet bodov, čo sa im však nepodarilo. „Aj proti Severným tímom sme boli jednoznačne lepším tímom, žiaľ výsledkovo sme tento zápas nezvládli. Súper od stavu 0:1 hrozil akurát po brejkových situáciách a po štandardkách,“ pokračoval perspektívny brankár, pre ktorého to boli premiérové súťažné duely v tíme do 21 rokov. Debut v základe národného mužstva si do osobnej kroniky pripísal v júni tohto roku v priateľskom stretnutí s Rakúskom (1:2) v Ritnzingu.

Čo sa týka Krajčírikových štartov v národnom tíme, určite zavážili jeho výkony vo Fortuna lige. Ako, po odchode dovtedy „neprestrielnej“ jednotky Matúša Macíka, začal pravidelne chytávať, Ivanova výkonnosť išla výrazne hore. „Akýmsi zlomom bol marcový covid. Nemal som nejaké väčšie príznaky, no po návrate do brány sa mi začalo dariť a moja výkonnosť sa stabilizovala. Som naozaj šťastný, že vo Fortuna lige som neustále v permanencii. Tým človeku rastie aj zdravé sebavedomie. Národný tím, to je už len taká čerešnička na torte,“ dodal Ivan Krajčírik.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia