Krajčírika vyautoval stehenný sval

Krajčírika vyautoval stehenný sval

RedakciaŠport3.8.2022

Ivan Krajčírik, ktorý má na svojom konte 62 štartov v našej najvyššej futbalovej súťaži, v nedeľu v stretnutí s Liptovským Mikulášom (0:0) v Poprade chýbal medzi ružomberskými žrďami, pričom nesedel ani na lavičke svojho mužstva.

Už od zápasu Konferenčnej ligy v Kaunase, ma trápil stehno na ľavej nohe. Nebolo to až také vážne. Avšak v Rige, v odvete 2. predkola, už ma noha dosť bolela a v pondelok magnetická rezonancia odkryla, že ide o natrhnutý stehenný sval. Samozrejme, je to smola, že nemôžem chytať, no verím, že do dvoch týždňoch by som sa mohol vrátiť,“ rozhovoril sa 22 – ročný gólman.

Všetko začalo už v spomínanom stretnutí v Litovsku. „Zle som trafil loptu pri výkope z ruky, len špičkou kopačky. Bolo to v prvom polčase, no ešte som to cítil aj v druhom,“ vysvetľoval Krajčírik, ktorý potom ešte pridal tri zápasy, v domácej súťaži s Podbrezovou a v pohárovej Európe odchytal oba dueli proti lotyšskej Rige. „Mal som zopár menších zranení, no toto patrí k tým väčším, čo ma postihli v doterajšej kariére,“ dozvedeli sme sa ďalej.

V nedeľu slovenského reprezentanta do 21 rokov zaskočil 19 – ročný mladík Tomáš Frühwald. „Bol to len jeho druhý štart, takže nemal to ľahké, hlavne po psychickej stránke. Tomáš ale zápas zvládol v pohode, aj mužstvo podržal,“ povedal Krajčírik na adresu svojho klubového kolegu.

V lete, po skvelej sezóne 2021/2022, sa meno tohto mikulášskeho rodáka skloňovalo i s prípadným novým angažmánom. „Neviem o ničom, o žiadnom záujme. Všetko nasvedčuje, že jeseň dochytám v Ružomberku,“ dodala brankárska jednotka pod Čebraťom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia