Krásny deň na Kratinách a repríza Smädných brojlerov

Krásny deň na Kratinách a repríza Smädných brojlerov

Ján SvrčekŠport8.7.2024

V Ludrovej sa v sobotu (6. júla) konal 4. ročník Futbalovej spomienky na Kristiána a Petra. Ide o turnaj v malom futbale, na počesť dvoch bývalých hráčov tamojšieho klubu Kristiána Kučeru a Petra Dutku, ktorých života predčasne tragicky vyhasli v mladom veku.

Neboli to však len duely na dvoch ihriskách, ktoré organizátori vytiahli na zelenom „koberci", no takisto celodenná spoločensko – kultúrna udalosť. Veru v tamojšom areáli na Kratinách to vkuse žilo. Pestrá a bohatá bola tiež ponuka pre tých najmladších návštevníkov v detskej zóne. Nuž a „dospeláci“ sa pod taktovkou dídžeja mohli baviť až do rána.

V konkurencii pätnástich tímov lanské prvenstvo obhájili Smädnie brojlere, ktoré však prišli s iným hráčskym dizajnom než vlani. Opäť je to dosť rôznorodý ´mančaft´. Štyria chalani sú z Liptovskej Teplej, dvaja z Ludrovej, ďalej máme hráčov z Hrboltovej, Likavky a Liskovej,“ vravel kapitán víťazného mužstva Radovan Petro ešte počas skupinovej fázy turnaja. „Samozrejme, naše ambície sú najvyššie. Jednoznačne, chceme si prvenstvo zopakovať.“ Útočník, ktorý momentálne oblieka ludrovský dres, prešiel aj ku Kristiánovi Kučerovi a Petrovu Dutkovi: „Boli sme kamaráti, spolu sme hrávali za OŠK.“

Zo súpisky lídra turnaja bol aj najlepší strelec, bývalý prvoligista Mário Almaský, ktorý 13 – krát skóroval. „Dotiahli ma sem kamaráti z Teplej, či si nechcem ísť zahrať. A veru neľutujem, je tu skvelá atmosféra. Vidno, že organizátori si dali na všetkom záležať,“ dal sa počuť v súčasnosti hráč OŠK Renop Liptovská Teplá, ktorý v našej najvyššej súťaži v ružomberských farbách má 94 štartov.

Zakladateľ „Spomienky“ Matej Meško, ktorý teraz hostiteľskú káru ťahal spolu s Michalom Hollým a Barborou Lacovou, bol takisto spokojný, akurát trochu ho mrzelo, že do naplánovanej šestnástky chýbal jeden kolektív. „Doteraz sme vždy mali po dvanásť výberov. Keď sme vlani museli trom záujemcom účasť odrieknuť, padlo rozhodnutie, že turnaj rozšírime na 16 celkov a trochu sa zmení i celkový hrací formát. Bohužiaľ, tesne sa tento počet nenaplnil. Myslím si však, že celkove futbalová kvalita zase išla hore. Prvé dva ročníky boli čisto len o futbale, no v ďalších dvoch sa naša ponuka rozšírila i pre celú verejnosť, vravel M. Meško a dodal: „Hneď na začiatku sme si povedali, že chceme z tejto ´Spomienky´ vytvoriť tradíciu. Veď Peťo a Kristián boli futbalisti telom a dušou, ktorí sa starali aj o tamojší areál.“

Z VÝSLEDKOV

Štvrťfinále: Supra r. 2002-2006 - LUNAKO 3:2, Smädnie Brojlere - Bombardéri  3:2, Trivia Masters - Ďobkári 1:2, Nech sa páči - FC Čkory 4:2.

Semifinále: Supra r. 2002-2006 - Smädnie Brojlere 0:3, Nech sa páči - Ďobkári 8:3.

Finále: Nech sa páči (Marko Kučera, Richard Cárach, Vratko Tomek, Šimon Žiara, Marek Žiara, Kristián Marcoň, Richard Baláž, Jakub Vajdel, Martin Huba)  - Smädnie Brojlere (Radovan Petro, Michal Kmeť, Marcel Makovický, Martin Matuška, Mário Almaský, Maroš Mišák, Benjamín Brtko, Tomáš Drdák, Lukáš Drdák, Richard Šimo, Marek Pindura) 2:4.

0 3. miesto: Supra r. 2002-2006 - Ďobkári 1:2.

INDIVIDUÁLNE OCENENIA

Najlepší strelec: Mário Almaský (Smädnie Brojlere) - 13 gólov, najlepší brankár: Richard Cárach (Nech sa páči), najlepší hráč: Pavol Orolín (Supra r. 2002-2006).

SPRIEVODNÉ SÚŤAŽE

Penaltová kráľovná: Lola Hudeková, penaltový kráľ: Peter Huba.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia