Krásny výsledok stolnotenisového talentu

Krásny výsledok stolnotenisového talentu

RedakciaŠport14.2.2023

Na 3. kole Slovenského pohára mládeže v stolnom tenise starších žiakov v Bratislave, v konkurencii 95 hráčov, ktorí turnaj otvárali v dvadsiatich troch skupinách, člen ŠKST Ružomberok Jakub Holubčík svoju púť dotiahol až do finále, kde podľahol republikovej „dvojke“ Damiánovi Flórovi (ŠK Para Hlohovec) 1:3.

Holubčík, tretí hráč slovenského rebríčka, celú trajektóriu, až do finále, absolvoval bez straty jediného setu, pričom aj v semifinále aktuálnu našu kadetskú „jednotku“ Pavla Kokavca (ŠK ŠOG Nitra) zdolal 3:0.

Z pohárového turnaja mám len dobré pocity, hoci ani finálový súper nebol nezdolateľný, lenže chýbalo i trochu šťastia. Treba však priznať, že Flóro je výborný hráč, s tvrdými údermi a rýchlymi nohami. Zatiaľ som ho len raz zdolal,“ vravel 14 – ročný Holubčík. Študent kvarty na Gymnáziu P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorý býva vo Valaskej Dubovej a na tréningy do ružomberskej herne na Žilinskej ceste ho vozí otec, sa vyjadril aj ku skalpu Kokavca: „Viem, čo mám na Paľa hrať. V Bratislave zavážila moja taktika i lepšia fyzička. Hoci som tohto hráča viackrát zdolal, pred každým našim súbojom je to päťdesiat na päťdesiat.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia