Krasokorčuliarska mlaď na ZŠ S. Mikitu

Krasokorčuliarska mlaď na ZŠ S. Mikitu

RedakciaŠport14.2.2019

Krasokorčuliarsky klub Ruža na 16. a 17. februára pripravuje 12. ročník Veľkej ceny mesta Ružomberok, ktorá má tiež súťaže Slovenského pohára.

V pätnástich kategóriách máme prihlásených 210 pretekárov, najväčší záujem bol u mladších žiačok, starších nádejí dievčat B a mladších nádejí dievčat B. Celkove sa črtá najväčší počet štartujúcich v aktuálnej edícii Slovenského pohára, v iných mestách sa to pohybovalo okolo 150 – 170 účastníkov. Určite svoje urobil aj fakt, že ide o posledné podujatie pred majstrovstvami Slovenska v najmladších kategóriách. Na lanskej Veľkej cene sme mali prihlásených 170 pretekárov a potom sme počet stlačili na 150,“ rozhovorila sa riaditeľka ružomberského „kraso“ víkendu a predsedníčka poriadajúceho klubu Lucia Vozárová.

Na Zimnom štadióne S. Mikitu pôjde o takmer 24 – hodinový súťažný maratón. „Po oba dni sme boli nútení začiatky stanoviť ráno už na siedmu hodinu. V sobotu končíme až o dvadsiatej druhej hodine a v nedeľu asi o 15:30 hod. Tu nám v ústrety vyšiel správca ´zimáka´ Jozef Horváth,“ pokračovala L. Vozárová a pripojila ešte jednu zaujímavosť. „Nie na každej ´pohárovke´ sa zídu, tak ako u nás, aj viacerí rozhodcovia ISU (Medzinárodnej krasokorčuliarskej únie) na čele Igorom Prokopom, ktorý rozhodoval na nedávnych majstrovstvách Európy v Bielorusku.“

Na domácom ľade sa predstavia tiež členovia KK Ruža. Najväčšími želiezkami by mali byť sestry Javorkové. Naposledy na Veľkej cene Zvolena Karolína medzi 9 – ročnými nádejami skončila druhá a Silvia u mladších žiačok siedma.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia