Kto chcel, mohol si na Klačne sprobovať servisy, smeče, či bloky

Kto chcel, mohol si na Klačne sprobovať servisy, smeče, či bloky

Ján SvrčekŠport29.8.2023

Volejbalový deň. Pod týmto názvom sa uskutočnila predposledná tohtoročná akcia pod vysokou sieťou v areáli Fitness centra California na Klačne.

V minulosti sme podobné podujatie, aj s niektorými poslancami, organizovali na Rovni. Teraz sa Volejbalový deň konal v našom areáli a pripravili sme ho pre celý Ružomberok. Hralo sa na troch pieskových dvorcoch a dvoch s pevným povrchom,“ rozprával predseda Beachvolleyballového clubu Ružomberok Tomáš Varga.

Hostitelia nevypísali žiadne kategórie, ani nenalinkovali skupiny, či „pavúky“, no nechýbali bloky vyhlasovania výsledkov s oceňovaním. „Každý, kto prišiel, mohol si zahrať a s kým chcel. Od ´decák´ až po tých skôr narodených. Okrem samotných zápasov, sa konali rôzne ďalšie súťaže, volejbalové, basketbalové, no i viaceré zábavného charakteru. Nechýbali ani sprievodné akcie. Do všetkých pripravených formátov sa zapojilo okolo šesťdesiat ľudí, z toho vyše polovica členov nášho klubu. Prišlo aj dosť rodičov, čo nás veľmi potešilo. Tiež sme oficiálne otestovali bezbariérový vstup do areál. Postaral sa o to slovenský reprezentant parahokeji Peter Kaščák, ktorý je z Kežmarku a momentálne býva v Ružomberku. Počas celého dňa vládla veľmi príjemná atmosféra,“ doložil T. Varga.

Tohtoročné bohaté leto na vynovených ružomberských plážových kurtoch skončí 9. septembra, keď Beachvolleyballový club pripravuje ďalšiu edíciu svojho osvedčeného projektu Beach family Day. Zároveň na susediacich ihriskách bude prebiehať turnaj série Streetball Tour Ružomberok v 3x3 basketbale.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia