Kúrenie pod Čebraťom fachčí, ale na arktickú zimu nestačí

Kúrenie pod Čebraťom fachčí, ale na arktickú zimu nestačí

RedakciaŠport12.2.2021

Dnes od rána zamestnanci klubu odpratávali vrstvu snehu z hlavnej hracej plochy štadióna MFK Ružomberok.

Ihrisko je mäkké, preto žiadna technika sa nedá použiť. Traktor vôbec nemôže ísť na trávnik, zostali by po ňom koľaje. A tak všetko musíme robiť iba ručne,“ vysvetľoval ustarostený technický riaditeľ MFK Ružomberok Jaroslav Považan.

Zajtra futbalový stánok pod Čebraťom má byť dejiskom stretnutia 19. fortunaligového kola, navyše pred kamerami televíznej Dvojky, medzi domácimi futbalistami a Slovanom Bratislava. „Robíme všetko preto, aby sa zápas mohol odohrať. Ak by bola situácia na hrane, konečné slovo bude mať hlavný rozhodca,“ vravel ďalej Považan.

Kruté mrazy a do toho ešte aj sneh vážne nahlodali prírodný trávnik. „Druhý týždeň hraciu plochu vkuse vykurujeme. Ide o teplovodný systém so zmesou etanol glykolu a vody v pomere 2:1. Robíme všetko, čo sa dá, lenže teploty až nebezpečne klesajú a ani nepretržité kúrenie nestačí,“ pokračoval technický direktor.

Začiatkom týždňa bolo všetko fajn. „Ešte v stredu bol trávnik tak dobre pripravený, ako nikdy v tomto období v Ružomberku,“ poznamenal vo štvrtok na klubovej tlačovke k hracej ploche tréner Ruže Ján Haspra, ktorý si však ani nepripúšťal, že by sa v sobotu stretnutie nedohralo.

V noci sme mali mínus štrnásť stupňov. Pri takýchto teplotách už vrchná časť trávnika jemne primŕza a preto nezmizla ani snehová prikrývka. Najhoršie by bolo, ak by znovu začal padať sneh, museli by sme ho stiahnuť dole. To je všetko, čo sme v danej situácii schopní urobiť,“ dodal Jaroslav Považan, ktorý počas návštevy len tŕpol, čo mu ešte „nebíčko“ môže vyparatiť.

Len mimochodom, ružomberskí futbalisti počas zimy ani raz nestúpili na prírodný trávnik. Ten svoj chceli sprobovať minulú sobotu pri generálke s Košicami, lenže počasie ich zámer nepodporilo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia