L. Almási sa gólovo rozbehol

L. Almási sa gólovo rozbehol

RedakciaŠport4.10.2020

Po domácom hetriku proti Michalovciam (4:0), na Tehelnom poli proti Slovanu (0:5), síce ružomberský útočník Ladislav Almási vyšiel naprázdno, ale tento týždeň ho zase zdobil strelecký apetít, keď dvakrát skóroval. V utorok v Slovnaft Cupe u prešovského treťoligistu (4:1) a v sobotu otvoril zápasový účet v dueli so Zlatými Moravcami (2:1).

Určite sa tešíme, že sa dvakrát za sebou doma vyhralo,“ vyhlásil takmer dvojmetrový „hroťák“. „Kľúčové bolo, že sme ešte v prvom polčase išli do vedenia a hneď po návrate na ihrisko pridali druhý gól. Bol to dosť tvrdý zápas, neviem, s akým zámerom prišiel ViOn, no poriadne nás dokopal. Najdôležitejšie je, že sme vyhrali, navyše podarilo sa mi dať gól a na jeden prihrať. Ja som vďačný za každý ´gólik´ i za hocijakú minútu na ihrisku,“ pokračoval slovenský reprezentant do 21 rokov, ktorý sa v najvyššej súťaži je na kóte piatich presných trief.

Almási sa po zápase dotkol aj ružomberskej presilovky od 59. min., keď po druhej žltej karte bol vylúčený hosťujúci Anton Sloboda. „Trošku mi to pripomínalo stretnutie v Dunajskej Strede, tam domáci práve o desiatich otočilo výsledok vo svoj prospech. Aj teraz sme znervózneli, sám som sa čudoval, že prečo. Na konci som sa modlil, aby sme ešte neinkasovali, veď tri body mužstvo potrebovalo ako soľ.“

Druhý úder Zlaté Moravce dostali od Matúša Kmeťa, ktorý nechytateľnou šupou trafil šibenicu. „Čakal som, že mi Laco Almási loptu sklepne, aj som si zakričal, veď v šestnástke som bol úplne sám. Potom som zavrel oči a vypálil. No priznám sa, ani som nevidel, kam lopta dopadla, budem si to musieť pozrieť na videu. Hneď totiž prišiel atak hráča súpera, ktorý ma ´poslal´ na zem. Keď som počul spoluhráčov kričať a oslavovať, už mi bolo jasné, ako to skončilo,“ vylíčil moment skraja druhej štyridsaťpätminútovky 20 – ročný stredopoliar. Aj Matúš si ťažkal na hráčov ViOn – u, ktorí to neraz so svojou agresivitou až preháňali. „Zlaté Moravce nám nič nedarovali, každý súboj nekompromisne dohrávali. Miestami to z ich strany bola kopaná. Odniesol si to Timotej Múdry, ktorý predčasne opustil ihrisko s podvrtnutým členkom. Poriadne je dokopaný Kochan, no tých šrámov je viac.“ Kmeť momentálne vychytil skvelú fazónu. „Áno darí sa mi, z čoho som veľmi šťastný,“ pripojil skromný mladík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia